[Ogólne] Jakie dodatki do paliwa uzywacie na zime????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
do dieselka lalem rozne i niektore naprawde pomagaly.... troche

a teraz zeby sie nie meczyc w zimke zakupilem wersje benzynkowo/gazowa pytam przed podjeciem decyzji co uzywaliscie i co dobre....

ostatnio na szelu widzialem jakis srodek dedykowany dla takiego zasilania - ulatwia rozruch w ziemie, smaruje/czysci wtryski i zapobiega starzeniu sie benz.... czarna butelka

firma extreme... chiba

[ wiadomość edytowana przez: przemo2 dnia 2011-02-03 17:16:41 ]
  
 
Ja nic nie leje tylko benzynke i gaz
  
 
Ja używam paliwka lotniczego połączonego z płynem "I" w stosunku 2-3litry na 60 litrów paliwa 98 /99
  
 
Ja do oktanków używam : 100 ml na 55 l dykty drugą 100 ml dykty do gardła i 3 za kołnierz aby zarówa się swieciła przed szybą
  
 
Jak tam zawsze na zime komplecik filtrow i olej wymieniam i pali jak nowka. Zadnych dodatkow nie uzywalem i nei zamierzam
  
 
Cytat:
2003-11-06 20:33:34, rumcajs pisze:
Ja używam paliwka lotniczego połączonego z płynem "I" w stosunku 2-3litry na 60 litrów paliwa 98 /99



Płyn "I", to zabrzmiało jak dzień "D" albo mrówka "Z"
  
 
Cytat:
2003-11-06 20:33:34, rumcajs pisze:
Ja używam paliwka lotniczego połączonego z płynem "I" w stosunku 2-3litry na 60 litrów paliwa 98 /99



Płyn "I", to zabrzmiało jak dzień "D" albo mrówka "Z"
  
 
Cytat:
2003-11-09 08:04:42, WilK pisze:
Cytat:
2003-11-06 20:33:34, rumcajs pisze:
Ja używam paliwka lotniczego połączonego z płynem "I" w stosunku 2-3litry na 60 litrów paliwa 98 /99



Płyn "I", to zabrzmiało jak dzień "D" albo mrówka "Z"

  
 
Cytat:
2003-11-09 08:04:42, WilK pisze:
Cytat:
2003-11-06 20:33:34, rumcajs pisze:
Ja używam paliwka lotniczego połączonego z płynem "I" w stosunku 2-3litry na 60 litrów paliwa 98 /99



Płyn "I", to zabrzmiało jak dzień "D" albo mrówka "Z"



  
 
czyli generalnie nic nie lejemy... jak juz to sobie w gardelko

a ja juz zalalem ten srodek co mowilem na poczatku
  
 
niewiem czy to przez ten dodatek i v power99 odpala szybciej czy przez to ze wylaczam audio przed wylaczeniem sprzetu

bo tak zawsze z pracy , gasilem silniczek -zapalilem fajke -zgasilem fajke wylaczalem sprzeciora.... pozdr
  
 
A może to tylko placebo
  
 
Moim skromnym zdaniem, najlepszym dodatkiem do paliwa jest.....dobre paliwo A tak na poważnie to kiedyś dolewało się do zbiornika denaturat który wiąże się z wodą i woda w ten sposób opuszcza zbiornik i układ paliwowy . Jak już, należy go dolać jak niewiele zostało paliwa w baku
  
 
ja dolewam na 20l wahy 100ml dynaturatu. Dynaturat łaczy sie z woda(bo jak wiadomo nasza waha nie jest czysta) i sie spala.
  
 
A z reszty dykty zawsze można drinków dorobić. Coby driver bardziej dla kaprysów Essiego był tolerancyjny
  
 
z jednej strony denatu bym nie lal bo przeciez sam zawiera wode, ale biorac pod uwage ten syf w paliwie to juz gorzej byc nie moze wiec idzie przymknac oko (albo najlepiej oba i zatkac nos )
  
 
Niedobrze mi sie robi jak widzę na stacjach benzynowych naklejkę
TANKOWANIE BEZ RYZYKA

Zainspirowaliście mnie .... Dziś jad na zakupy, chyba kupie flaszke dykty i doleje piećdzieśiątkę do baku...
  
 
naszczescie lpg jest wolne od wody choc podobno polak potrafi....
  
 
Polak potrafi.........ze stanu ciekłego w stan gazowy H2O
  
 
Cytat:
2003-11-12 11:32:06, guzik pisze:
naszczescie lpg jest wolne od wody choc podobno polak potrafi....




Wolne od wody ale pełne tablicy Mendelejewa