Polonez kilka pytan do specow! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak, pływak odpowiada za ilość tankowanego gazu. Żeby się do niego dostać trzeba bodajże wykręcić ten wielozawór, który masz u góry butli. Należy to robić oczywiście tylko przy pustym zbiorniku.
  
 
Cytat:
2003-02-07 14:09:01, danield pisze:
Mam toroidalną butlę i pytanie gdzie u mnie może być ten pływak,bo go jakoś nie mogę zlokalizować,wiem że w środku ale w którym miejscu butli?(...)



Też mam toroidalną. Z tego co wiem to są dwa rodzaje starszy typ butli i nowszy. Ja mam pływak w srodku butli (pod wielozaworem)
  
 
U mnie nie ma plywaka a cala sprawa pomiaru ilosci gazu w butli skupia sie do pomiaru cisnienia w niej a odpowiednia czujka na zegarze reaguje na polozenie wskazowki w miejscu rezerwy..

pozdrowka
  
 
Tu może być dużo przyczyn... zaczynajac od chszczonego gazu, poprzez słabe cisnienie dystrybutora, a na awarii wielozaworu kończąc. Najleiej to by bylo wyjąć wielozawór i zobaczyc co sie z nim dzieje. A inne "kwiati" to takie ze te wskaźniki na kontraktronie za bardzo nie precyzyjne. Ale coś sie musi dziać z pływaiem i wielozaworem jak kiedys wochodziło full (80%) a teraz nie. Wielozawor Panowie...