Przewożenie dzieci - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-03-20 19:50:40, MARKHEIM pisze:
Chcę się tylko dowiedzieć, czy jak będę tak przewoził dziecko, to czy policja się do tego nie przywali.



zgodnie z tym co napisał Jerry
Cytat:
To są odrębne przepisy 1. że nie musisz mieć pasów, 2. że nie możesz wozić dziecka bez fotelika zapiętego pasami.
wniosek - nie możesz wozić dzieci lub musisz zamontować pasy.



to się przyczepią i słusznie.
a że kiedyś było inaczej-było,minęło,teraz przepisy dotyczące przewozu dzieci są inne i dobrze
  
 
Cytat:
2005-03-20 19:50:40, MARKHEIM pisze:
Ludzie, ja Was doskonale rozumiem. Chcę się tylko dowiedzieć, czy jak będę tak przewoził dziecko, to czy policja się do tego nie przywali. Ale zastanawia mnie jeszcze jeden fakt: kiedyś nie było fotelików, a rodzice musieli jakoś przewieźć dzieci. Sam dobrze pamiętam, że gdy byłem mały to mogłem jeździć w samochodzie, ale tylko na tylnym siedzeniu.


Ja też to pamiętam, ale wtedy nie było tylu samochodów w ogóle , tylu samochodów szybkich i tylu kretynów z kupionym prawem jazdy. Mało kto jeździł wiecej niż 100, a Garbuską sąsiadów jak jechaliśmy, to 25 km zajmowało nam pół godziny. I wcale nikt nie trąbił i nie bylo tak żeby wszyscy nas wyprzedzali. Teraz są inne czasy i niezaleznie od przepisów warto sobie i pasażerom zafundować wszelkie dostępne środki bezpieczeństwa.
  
 
Jak prawidłowo wyglądają przepisy przewozu dzieci w aucie
zobaczcie
http://www.fotelik24.pl/blog/przepisy-ruchu-drogowego-w-kontekscie-przewozu-dzieci