Uniden PRO 520 XL lub inne do uzytku za granicą..

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Interesował mnie konkretnie ten własnie model ze względu na swą całkiem niewygórowaną cenę oraz pozytywne wasze zdanie na jego temat jesli chodzi o stosunek cena/jakosc/mozliwosci.

Zastanawia mnei jednak jak to bedzie z jego uzytkowaniem za granica. Poniewaz zamierzam sie wybrac niedlugo w podroz po europie a konkretniej do Irlandii chcialbym wiedziec czy mi to radyjko bedzie banglać. Jestem kompletnym laikiem w temacie CB i zupelnie nic mi nie mówią "zera" i "piątki" oraz AM i FM ..nawet nie do konca jestem pewien czy te radyjko posiada takie funkcje

Prosiłbym o pomoc i naprowadzenie na dobrą droge.. albo dobre radio i antenke
  
 
Panie Michale...
... niestety Uniden 520 nie jest dobrym radiem do użytku za granicą...
Przyczyną jest brak możliwości zmian wspomnianych przez Ciebie ustawień, a więc modulacji (AM/FM) i częstotliwości, a konkretnie zmiany z zer na piątki... W różnych krajach stosuje się różne modulacje i różne częstotliwości, stąd w sytuacji podróżowania z radiem po innych krajach niż Polska konieczne jest posiadanie sprzętu z nieco szerszym zakresem ustawień.

Takie opcje mają raczej droższe radyjka (jeśli mowa o nowych), ot choćby prosty President Johnny II... niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale to radyjko ma chyba własnie multistandard, czyli ustawianie wszystkich opcji właściwych danemu krajowi poprzez prostą kombinację klawiszy/przełączników... Niestety w sprzedaży detalicznej to radio jest dość drogie, bo kosztuje około 480-490 zł (można kupić w granicach 410-420, ale na takie okazje trzeba zapolować ).

Najtańsze radia ze sporymi możliwościami indywidualnych ustawień produkuje firma Intek, najprostsze radio które będzie działać nie tylko w Polsce to wydatek rzędu 350 zł...