Radia - pytania o sprzęt. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pytasz o radio czy mikrofon? nowy czy używany?
  
 
Mikrofon do Alana 199-A
Pewnie kupię nowy ale.........

Dzięki.

Pozdro.
  
 
firma MEGUM na na ulicy Młodnickiej (jesli mnie pamięć nie myli)

biorą od nas (Presidenta) dużo ale mogą mieć też sprzęt innych firmy
  
 
z nowych to może mass 2018 ponieważ jest robiony na bardzo wydajnym układzie. może byćrównież sadelta
z urzywanych mikrofony marki densei, pan oraz alan. tych pierwszysch dwóch nowywch w Polsce raczej nie dostaniesz.

sklep? hmmm Saxon Service na bazarku przy rondzie Wiatraczna. jedna z pierwszych stacji w W-wie, stary krótkofalowiec, umiejący doradzić. niskie ceny.
Canex w Konstancinie vis'a vis salonu seata na Warszawskiej. firma działająca od wielu lat na rynku. sprzedawca którego spotkałem sympatyczny, starający się pomóc. niezłe ceny.

nie polecam sklepu na Waliców. facet mało sympatyczny, niepotrafiący/niechcący doradzić w sprawie sprzętu. ja kupowałem u niego antenę, to usłyszałem że wszystkie są dobre... jak się później przekonałem: wysokie ceny
  
 
Ten na Waliców to woem byłem tam raz i nigdy więcej się nie wybiorę!!!

Opowiedz cosik o tym mikrofonie: będzie pasił do 199-A i czy będzie duża różnica?

Dzieki pozdro.
  
 
różnica będzie duża. a mikrofon kupujesz bez wtyczki, tęmusisz dokupić osobno i dać do przylutowania. na miejscu zrobisz to w Saxonie (który jest również servisem) i na 90% w Canexie
MASS
ALAN F-24
  
 
teraz moje pytanie o sprzet Wczoraj bawilem sie alanem 100+, co prawda autko nie bylo w ruchu, ale stalo (stoi) blisko trasy grojec-mszczonow wiec trasy ktora tiry jezdza az milo No ale to bylo niedziela, wiec ruch maly a juz ktos jechal to siakis rusek... Ale cos tam pogadalem. Slyszalem (tzn. czytalem) ze alana 100+ nazywa sie szumofonem. Nawet Mac cos gdzies o tym pisal... Ja tam zadnych szumow nie slyszalem... No ale, moze mam jeszcze nie wprawione ucho I z tego co gadalem z Mactb (sorry ze sie tak powoluje na ciebie ) powiedzial mi ze zmienil na unidena (tak? ) Teraz pytanie jakiego
Alan mi sie baaardzo podobal ze wzgledu na rozmiary (radio bedzie czesto przerzucane z autka do autka). Cena tez mi odpowiada tu mamy alana ale patrzylem na unidena i znalazlem rowniez w ciekawej cenie (troszke drozej ale..) KLIK I teraz pytanie. Czym te radia sie roznia i ktore jest lepsze do mobila
  
 
Uniden jest chyba jeszcze mniejszy od Alana. 510Xl jest ok, jak duzo jeździsz z radiem po mieście ,to przyda Ci sie możliwość skręcenia mocy-ta funkcję ma 520 (takiego mam i do Mobilka nic więcej na prawdę nie jest potrzebne)
  
 
co to znaczy mozliwosc skrecania mocy? W 510 jest to?
  
 
Nie, w 510 tego nie ma. Chodzi o RFGain, czyli regulator czułości odbioru (jest w Unidenie 520)
Focus, słuchałeś tylko Alana 100+, nie porównywałeś z innym, nie pojeździłeś z nim, nie poużywałeś dłuższy czas - stąd określenie "szumofon" nic Ci nie mówi. Ogólnie Alan to wystarczające radio, ale może zmęczyć, ja nie mogłem wytrzymać.
Uniden mniejszy nie jest, ale jest poręczniejszy.
  
 
dostalem od faceta z allegro cene za caly komplet Antena :

Lemm AT-900 + podstawa magnetyczna koszt 150 zł

Dodatkowe 3m kabla ( niezbędne ) 15 zł

Radio Uniden 510XL = 280 zł

Razem :
uniden 510XL
wtyczka 5 zł
Antena Lemm AT-900 ( 90 cm) + podstawa ( 125mm ) = 150 zł
Kabel RG-58 3m z końcówkami 15 zł
Zestrojenie GRATIS
_______________________________-
Razem 450 zł

dobra cena czy nie bardzo? I czy zestaw dobry? Cos mi sie wydaje ze antena jest troszke za droga... Co wy na to?
  
 
Acha, i jeszcze jedno do starych wypowiedzi na temat sklepu na Waliców...
Kupowałem tam swoją antenę i nie moge powiedzieć aby były wysokie ceny - zapłaciłem 30 zł mniej niż w innych sklepach w Warszawie.. Dokładnie przyjrzałem się wszystkim cenom w tym sklepie i jest taniej. A radyjka jakie tam mają są taniej nawet niż na allegro...
Co do jakości obsługi to potwierdzam - nie można liczyć na poradę, trzeba przyjść przygotowanym i wiedzieć co się chce.