BLOS - czyżby rewolucja dla II generacji? opinie? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
blosa montuje sie miedzy przeplywomierzem a przepustnica, nie przed przeplywomierzem, o ile taki wystepuje w ukladzie, jesli nie, montuje sie miedzy filtrem pow a przepustnica.
  
 
montowałem tu i tu ale wydaje mi sie ze lepiej chodzi przed przepływomierzem a za filtrem powietrza ale problem jest z przejściem z przepływomierza na blosa (potrzebny adapter)
  
 
manual do blosa{nie ta karteczka z pudelka tylko pelny 11 stronicowy manual} wyraznie zaleca taki montaz blosa jak nizej podalem, a "chodzic" bedzie zamontowany w sumie gdziekolwiek na dolocie
  
 
Manual swoje, a życie swoje. Manual zezwala na pochylanie blosa prawie do poziomu, a u mnie pochylony blos zamontowany tuż przy przepustnicy dawał ubogą mieszankę. Nawet rozpiłowywanie rurki nie pomagało. Przełozyłem Blosa daleko od przepustnicy, postawiłem przepustnicą w pionie i zupełnie inaczej zagadał. Nie to auto.
Ten sam manual opisuje 3 rodzaje rurek do blosa, a nikt ich na oczy w Polsce nie widział.
  
 
Cytat:
2006-04-29 11:23:38, omegafan pisze:
Blos powoduje że nie ma zwężki powodowanej przez mikser, no ale co z tego jak np.ja u siebie mam klapke przeciwwybuchową, która tez spełnia role zwężki, nawet większej niż sam mikser:/. A klapki przeciwwybuchowej nie można wywalić. No i czy wybuch gazu w kolektorze , że zepsuje BLOS-a??(gdy jest brak klapki przeciwwybuchowej) pozdrawiam [ wiadomość edytowana przez: omegafan dnia 2006-04-29 11:25:29 ]



Przymiezam sie do zakupu blosa..
W zwiazku z tym pozwolicie panowie że dołacze sie do pytania omegafan-a który nie dostał na nie odp :/

Jak sugerowalibyscie rozwiazac problem klapy antywybuchowej.. mam mała srednice i bym ja rozwiercił ale nie che sie jej całkowicie pozbywac z dolotu na wypadke strzału..

A dwa to mam instalke II gen a przez to mam sterownik "Bingo2" który zawiaduje atuatorem czy moge zostawic sam atuator i nie pogorszy to pracy samego blosa (mechanicznego)?

NIe chciał bym odpinac sterownika od atuatora tylko zostawic wszystko po staremu a jedynie zmodywikowac antywybuch wywalic mixer i wstawic blos!

Jak to widzicie?

Pozdrawiam




[ wiadomość edytowana przez: mibhell dnia 2006-05-15 21:04:42 ]
  
 
Już tyle było pisane na temat blosa....
Jeżeli chcesz aby blos dawał ci 100% satysfakcji to musisz zrezygnować z tej krokówki do gazu,a dlaczego ?,bo blos sam sobie ustala ile ma dac Gazu w danym momencie.Bo wszelkie regulacje robisz na blosie a nie za pomoca sterownika gazu,czyli reasymujac to z II gen robisz I gen.ALe sterownik zostawiasz tylko wywalsz krokówke do lpg..A co do klapy może byc ale nie musi,ja nie mam i chociaż miałem strzała na blosie bo odpaliłem za rańca na gazie a było zimno to nic sie nie stało.
  
 
Cytat:
2006-05-15 22:04:19, skuter-77 pisze:
Już tyle było pisane na temat blosa....



NIe wiem kolego czy było az TYLE.....

Cytat:
Jeżeli chcesz aby blos dawał ci 100% satysfakcji to musisz zrezygnować z tej krokówki do gazu,a dlaczego ?,bo blos sam sobie ustala ile ma dac Gazu w danym momencie.Bo wszelkie regulacje robisz na blosie a nie za pomoca sterownika gazu,czyli reasymujac to z II gen robisz I gen.ALe sterownik zostawiasz tylko wywalsz krokówke do lpg..A co do klapy może byc ale nie musi,ja nie mam i chociaż miałem strzała na blosie bo odpaliłem za rańca na gazie a było zimno to nic sie nie stało.



Niom ok tylko obawiam sie tego ze jak odepne atuator to sam sterowni moze zeswirowac ?!
Wywalam atuator i nie ma najmniejszych problemów z instalką IIgen?

Co do samej klapy to tez wolał bym ja zostawic.. :/ zeby nie było niemiłych sytuacji po strzale
  
 
To zapraszam na strone FST i tam, w dziale Lpghttp://ford-scorpio.pl/forum/viewforum.php?f=13
pt"CZy zakładać blosa" dowiesz sie wzystko na ten temat ,a jak chcesz to moge ci przesłac na meila instukcje po polsku Blosa (montaż)
a co do sterownika co tam ma niby zeswirować???jak odłaczysz wtyk od krokówki to poprostu mysli ze dalej jest krokówka.nie jest to zbyt inteligetne urzadzenie

[ wiadomość edytowana przez: skuter-77 dnia 2006-05-15 22:46:47 ]

[ wiadomość edytowana przez: skuter-77 dnia 2006-05-15 22:47:32 ]
http://ford-scorpio.pl/forum/viewforum.php?f=13

[ wiadomość edytowana przez: skuter-77 dnia 2006-05-15 22:48:02 ]
  
 
Cytat:
2006-05-15 22:46:03, skuter-77 pisze:
To zapraszam na strone FST



Dzieki skuter za wsparcie.. a BTW to jesli bym wiedział to bym nie pytał prawda?!
A ze nie wiem co moze seswirowac to pytam lepszych w temacie od siebie.. chce kupic blos ale nie chce niespodzianek bo wizja wywalenia 350zł ot tak nie bardzo nastraja mnie optymizmem..
simple..
  
 
NIo i wszystko fajnie poza tym ze na forum forda jest 45stron wiec troche tego jest a dwa to chłopaki analizuja (bardzo szczegółowo) ale głównie przypadki forda i to ze znacznym silniekiem 2.9 :/ a ja bym chciał wiedziec jak to sie zachowuje w 1.8 M40 czy ktos ma moze jakies doswiadczenie w twj materi?


pozdrawiam
  
 
Jest jeszcze jedno forum Audi klub, tam są opisane silniki nieco mniejsze od 2.0 do 2,8 bodajże. W szukajce wpisz "blos" i już będziesz miał miłą i pouczającą lekturę .
  
 
Albo najlepiej TU
  
 
Witam.
Mam SAABA 9000 CS na BLOOSIE i na autostradzie zamyka budzik na gazie więc rekomendacje moim zdaniem są prawidlowe.
  
 
Skuter, panowie dzieki po raz kolejny
  
 
Jak skonczy mi się gwarancja ,to tez zamontuje Blosa ,lub załoze konkretny mikser o dużym przelocie. Tylko teraz niechce ryzykowac jeszcze z gazownikami moimi
  
 
NIom ja tez mam gwarancje ale podjade do nicjh na regulacje
BTW to jak dzwoniłem do nich i pytałem czy mi to załozą to usłyszałem "co??"
  
 
Większosc gaziarzy w taki sposób odpowiada "CO???", nawet byłem kiedys w warsztacie który tylko zakłada instalacje BRC i sie zapytałem o Blosa to gosciu popatrzał na mnie jak byłbym z kosmosu ,nawet nie tłumaczyłem co to jest bo nie było sensu .
  
 
Witam.
Jeśli nie BLOOSA to polecam mixer soniczny, a nie o większej zwęzce venturiego.



Cytat:
2006-05-17 02:04:56, faworyt pisze:
Jak skonczy mi się gwarancja ,to tez zamontuje Blosa ,lub załoze konkretny mikser o dużym przelocie. Tylko teraz niechce ryzykowac jeszcze z gazownikami moimi

  
 
Cytat:
2006-05-17 19:31:13, croma1 pisze:
Witam. Jeśli nie BLOOSA to polecam mixer soniczny, a nie o większej zwęzce venturiego.



Abstrahujac od tego co to jest mixer soniczny to co polecił bys bardziej? Blos czy mixer s. ? Z ciekawosci pytam

BTW Croma to czy byłbys mi w stanie wyregulowac blos w przypadku kłopocików i ile by mnie ta przyjemnosc kosztowała?
pzdr


[ wiadomość edytowana przez: mibhell dnia 2006-05-18 00:25:20 ]
  
 
Witam.
mibhell nie ma problemu wystarczy przyjechać do nas. koszt ok. 50 zł. a z pomiarami na hamowni to 150 zł. bedziesz wiedział ile ma mocy na benzynie i na gazie.