BLOS - czyżby rewolucja dla II generacji? opinie? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
moze jakis opis czy cos bo jak wyglada Blos to ja wiem...
  
 
przepraszam, ze odgrzewam ale musialem...

wystrojenie blosa w stosunku do wystrojenia normalnej instalki 2g to.. no nie wazne myslcie dalej, ze to trudne:]

bez silniczka krokowego dziala bez najmniejszego problemu, silniczek mozna zalozyc tylko w celu zmniejszenia zuyzci agazu chyba...

moje autko z blosem mialo 91 na lpg 89 na pb, przed zalozeniem gazu mniej wiecej 92km... tak z pamiecie mowie bo juz nie wiem gdzie mam te wykresy:] pozdrawiam..

ps na tym zdjeciu wyzej sa raczki mojej dziewczyny no i moj blos
  
 
gdzie to mozna kupic i za jaka cene ?
  
 
Sprzedają w czakramie - na stronie jest pokazana wersja silnikiem ale mechaniczną też można kupić kosztuje podobno coś 440zł.
Ja kupiłem troszke taniej w Krakowie ale w sumie po znajomości za 370zł - założyłem i wyregulowałem bez problemu i zostawiłem kompa gazowego z krokowcem - regulowałem widząc napięcie z lambdy na laptopie (komp lpg leonard01) i nie ma żadnego problemu.
Wypolerowałem ładnie dysze i sprawdzałem jak się przyciśnie gaz do oporu to otwiera się praktycznie na max a przy takim otwarciu przepustowość jest prawie 2 razy większa niż przy mixerze (mój miał 32mm przy przepustnicy ok 50mm ale niestety taki zalecany jest do opelków).
Skład mieszanki pięknie oscyluje wokół 0.5v a przy dpenięciu ok 0.7v aż do ustabilizowania obrotów i znowu jest ładnie.
Mój silnik legitymuje się mocą 88KM na lpg i 94KM na pb98 - obydwa pomiary były z mixerem, po założeniu blosa nie odczuwam poprawy ale i pogorszenia również - będe jechał jeszcze raz na hamownie ale nie będzie obiektywnego wyniku bo od tego czasu ząłożyłem też kolektor 4-2 (wypolerowany i spasowany) zamiast 4-1 i jeszcze planuje kupić wariator zapłonu.
  
 
EEEEEEEE PANOWIE TO URZADZENIE ZASTEPUJE TRADYCYJNY MIKSER I JEDNOCZESNIE MA ZMIENNY PRZKROJ .COS W RODZAJU MIGAWKI W APARACIE FOT.TAKZE DAWKA GAZU JEST DOSYC DOBRZE DOBRANA W STOSUNKU DO POWIETRZA STAD TE OSIAGI A RESZTA INSTALACJI JEST TAKA SAMA JAKA ZNAMY POZDROWIENIA PS SWOJA DROGA MIALEM COS TAKIEGO W VOLVO NA I GENERACJI ZAMIAST MIKSERA RURECZKA .KOPA MIAL JAK DIABLI NO I TO JUZ 15 LAT TEMU
  
 
no to co ? warto to kupowac czy nie ? mam opla astre 1,4 16v ? i 2 gen z mixerem 32mm i krokowym oraz komp stag 100. Co radzicie ?
  
 
SPRZEDAM MIKSERY BRC BLOS
FABRYCZNIE NOWE
CENA 380ZL
INFO TEL. 501632585
E-MAIL SLIWA99@INTERIA.PL
  
 
cze
zerknij na stronę
http://www.godula.cc.pl/index.php?mode=Teoria%20instalacji%20gazowych&PHPSESSID=c414c828c316ecd47523d43e1e8bfa61

Pełny adres firmy:
GODULA MOTO SPORT
ul. Makuszyńskiego 9A
31-752 Kraków
tel. (012) 644-75-55
fax. (012) 425-88-97
e-mail : tuning@godula.pl

  
 
Cytat:
2005-05-26 01:50:40, Log310 pisze:
cze zerknij na stronę http://www.godula.cc.pl/index.php?mode=Teoria%20instalacji%20gazowych&PHPSESSID=c414c828c316ecd47523d43e1e8bfa61 Pełny adres firmy: GODULA MOTO SPORT ul. Makuszyńskiego 9A 31-752 Kraków tel. (012) 644-75-55 fax. (012) 425-88-97 e-mail : tuning@godula.pl



Nie wiem co chcesz wnieść do tego tematu dając link do tego artykułu, jedyne co przychodzi mi na myśl to że jesteśmy debilami którzy założyli beznadziejną instalacje gazową i śmiesznymi metodami chcemy poprawić jej osiągi.
Ten artykuł jest ciekawą lekturą - ubawiłem się , czyli wszyscy co zabierali głos w tym temacie słuchajcie - rambo to przy nas jakiś harcerzyk (nie straszne nam ciemne lasy i wilki ).
Swoją drogą widziałem wykres samochodu (byłem świadkiem hamowania tego ROVERA) z instalką 4 gen. Oto wyniki:
Dane katalogowe:
103KM/6000rpm
127Nm/3000rpm

Hamownia wykazała:
98KM/6122rpm (noPb)
122Nm/3300rpm

85KM/5345rpm (LPG)
113Nm/5275rpm

Rewelacja - mój mixer 32mm (przy przepustnicy 50mm) zabrał mi mniej no ale przecież nie znam się na tym tak jak GODULA.
  
 
http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=5828 może to wyjaśni trochę bardziej zasade działania blosa, przeczytajcie wszystko
  
 
sorry za odgrzewanie tematu ale mam pytanie, mysle nad zalozeniem BLOSa bez elektroniki, mam instalke 2 gen i nie chodzi mi za bardzo o poprawienie mocy na lpg ale na PB, na moj prosty rozum BLOS zawsze poprawi moc na benzynce... bo wywalamy zwezke z dolotu, jak sie myle to prosze mnie poprawic
  
 
mam blosa w omedze i sprawuje się super, idealne obroty jałowe , reakcja kickdown znakomita zadych zmułek po prostu extra. pali mniej niż miker przy takichsamych osiągach ale jak ma się więcej (na blosie) to żal nie skorzystać. w scorpiach np. 2.9 spalanie na mikserach po mieście whało się 22-26l a na blosie ok 16-17l przy większej dynamice. wszyscy ci co mają (których znam) chwalą sobie. ja polecam
  
 
Outcast dokładnie jak piszesz benzyka chodzi normalnie,dynamika idzie w góre,spalanie w dół i wszystko zapiepsza jak trza.POLECAM
  
 
Z tego co sie orientuje zwezka w dolocie sluzy do zasysania gazu, jak sobie z tym radzi BLOS ktory eliminuje zwezke ???
  
 
Cytat:
2006-04-23 23:35:22, Outcast pisze:
Z tego co sie orientuje zwezka w dolocie sluzy do zasysania gazu, jak sobie z tym radzi BLOS ktory eliminuje zwezke ???

Blos ma przepustnice i dzieki niej wytwarza podcisnienie - duzo wieksze niz zwykly mikser.
  
 
blos konstrukcyjnie przypomina gaznik motocyklowy, nie eliminuje zwezki w dolocie, blos to zwezka w dolocie tyle ze o "zmiennej geometrii" ze tak powiem, odpowiadajacej mniej wiecej mixerowi 10mm na biegu jalowym i ponad 45mm przy otwartej przepustnicy. w tym tkwi jego wyzszosc nad zwyklym wytoczonym plastrem aluminium zwanym mixerem gazu. POLECAM.
  
 
czy opłaca mi sie takie cos instalowac w Oplu Omedze A 93r 2.0.
  
 
Cytat:
2006-04-27 14:32:29, haibane pisze:
czy opłaca mi sie takie cos instalowac w Oplu Omedze A 93r 2.0.


opłaca się bedziesz zadowolony, tylko dobrze skompletuj graty
  
 
Cytat:
czy opłaca mi sie takie cos instalowac w Oplu Omedze A 93r 2.0.



No ale wtedy musi być ten blos zamontowany za przepływomierzem, czy to nie bedzie źle??Z tego co słyszałem to mikser(blos)musi być przed przepływką.

Blos powoduje że nie ma zwężki powodowanej przez mikser, no ale co z tego jak np.ja u siebie mam klapke przeciwwybuchową, która tez spełnia role zwężki, nawet większej niż sam mikser:/. A klapki przeciwwybuchowej nie można wywalić.

No i czy wybuch gazu w kolektorze , że zepsuje BLOS-a??(gdy jest brak klapki przeciwwybuchowej)


pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: omegafan dnia 2006-04-29 11:25:29 ]
  
 
Cytat:
2006-03-31 13:51:10, xiadz pisze:
mam blosa w omedze i sprawuje się super, idealne obroty jałowe , reakcja kickdown znakomita zadych zmułek po prostu extra. pali mniej niż miker przy takichsamych osiągach ale jak ma się więcej (na blosie) to żal nie skorzystać. w scorpiach np. 2.9 spalanie na mikserach po mieście whało się 22-26l a na blosie ok 16-17l przy większej dynamice. wszyscy ci co mają (których znam) chwalą sobie. ja polecam

Napisz prosze gdzie zamontowales tego blosa - zaraz przed przepustnica, czy miedzy filtrem powietrza a przeplywomierzem ?