Czy to ma sens?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc
Mam do was pytanko bo ja zaczynam dopiero swoja przygode z CB i nie wiem co i jak bo: mam reczniaka marki Onwa i do tego chce dokupic antenke najlepiej cos na magnesie i wlasnie z tym problemem zglaszam sie do was czy to ma sens i jak tak to jaka antenke mi polecicie. Dzieki z góry ja myslalem o takiej antence co wy na to:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66930689
  
 
Witam,
wg mnie ma sens. Chcesz używać jako zestaw przenośny, to się sprawdzi, jednak nie polecałbym przy nadawaniu korzystać z mocy 4W (HI). Anten tych kilka stroiłem - z różnymi efektami poddawały się.
Pozdrawiam
  
 
Czesc dzieki za odp.
A co sie stanie jak bede nadawal na mocy 4W (HI) czy moge spalic radio czy cos takiego? i np. jak podlacze jakas antenke tak na sprawdzenie to czy nic sie nie stanie, bo slyszalem ze przy nie ustawionym swr-rze mozna spalic radyjko czy to sie ma tez do takich przenosiek? i czy ten Antena Magnetyczna HUSTLER 100cm to dobry wybór bo taka mam zamiar kupic- Floryde mi odradzaja.
Pozdrawiam i czekam na odp.
  
 
Cytat:

.....A co sie stanie jak bede nadawal na mocy 4W (HI) czy moge spalic radio czy cos takiego? i np. jak podlacze jakas antenke tak na sprawdzenie to czy nic sie nie stanie, bo slyszalem ze przy nie ustawionym swr-rze mozna spalic radyjko



Właśnie sobie odpowiedziałeś

Cytat:
czy to sie ma tez do takich przenosiek?


Jak najbardziej, anawet jeszcze bardziej. Z konstrukcji CB przenośnego wynika że może ono pracować już od 10V max 13,5.

Instalacja samochodowa dostarcza od 12,5 do 14V i konstrukcyjnie CB samochodowe są dostosowane do tego przedziału napięciowego.

Niedopasowanie anteny powoduje często uszkodzenia w nadajnikach. Jesli będziesz pracował na mniejszej mocy to zwiększasz gwarancję nie uszkodzenia radia przy nadawaniu na niedopasowanej antenie.