Jaka ANTENA do 1,5m stała na dach do Transportera.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam już jedno radyjko w Peugocie 406 UnidenaPRO520XL z antenką wilsona 100cm. Wszystko działa dobrze chociaż czasami sprawia wrażenie że antenka jest za krótka
Ale nie o tym

Więc tak: Najlepszym radiem do Trasportera pewnie bedzie Uniden 520Xl i przy tym pozostanę chyba że ktoś mi poleci inne dobre radyjko:0może ciut droższe i lepsze : słucham propozycji.

Ale najważniejsze jest jaką mam antenę zamontować? I to mnie niepokoji najbardziej.
Napewno będę montował stałą bo to jednak lepsze rozwiązanie.
Patrzałem na Antenę presidenta Maryland. Może mi ktoś zaproponuje inna albo opowie jak ta się sprawuje.
Mile widziane linki do tanich sklepów on-line.
ogólnie szukam anteny do 150cm.

Pozdrawiam wszystkich CB-owców
  
 
Ja bym zwłaszcza do dostawczaka szukał np. Jacksona na allegro bo można kupić dobry egzemplarz za ok. 300,- zł. Uważaj tylko na takich co się chwalą np: "radio bez przewodów wyjęte z TIRa" .
  
 
No wątpię ze dostane Jacksona w dobrym stanie za 300zł one tak ok 400-500zł chodzą. a Czym sie będzie różniło to radyjko? Aż takie godne uwagi jest?Czy wystarczy mi Uniden520XL?? Dlaczego mówiłes że w dostawczaku? nie rozumiem MOzesz wyjaśnić?

A co z antenką dobrze robię stawiając na Maryland??
Pozdrawiam
  
 
znalazłem coś takiego Jackson
Tylko nie wiem czy jest ono dopuszczone do urzytku bez pozwolenia bo facet ma tam napisane parametry i ma moc wyjściowa 10W?
Ktoś mi powie jak to właściwie jest??
  
 
Powiem ci kolego ze takie radia jak:

1. Jackson
2. Lincoln
3. Alan 87

Nie nadaja sie do mobila bo na modulacj AM sa za tepe, poniewaz sa to radia przeznaczone na baze (wstegi), a dodatkowo w zasadzie sa zabronione do samochodu ze wzgledu na ich moc nie zadko przekraczajaca 10W. Dozwolone sa tylko 4W. Poza tym maja duze wymiary i w .... funkcji tobie w czasie jazdy nieprzydatnych. Uniden 520xl jest dobrym wyborem jak rowniez radia Presidenta. Dobra antenka jest Alaska (tania, dobre parametry) jak rowniez Alan AT-71 (dobrze sie stroi). podane antenki nie sa drogie, a jezeli chcesz cos lepszego to poszukaj w internecie lub na stronie Presidenta i porownaj parametry, a na pewno cos wybierzesz. Pierwsze na co poparz to na na wspolczynik "dBi" ,a drugie to "Waty". Powinno ci cos pomoc. Dodam ze flagowe antenki Presidenta maja "dBi=6" i "wat=2000"
  
 
Moim zdaniem od tej co zaproponowałeś czyli Alaski jest troszkę lepsza antenka ta którą ja bym zaproponował a mianowicie Maryland poniewaz ma ona 7/8 długości fali a alaska ma 6/8 czyli troszkę gorsza a zyski dbi porównywalne więc myślę że mój wybór z UNIDENEM 520 XL oraz antena Maryland pozostaje kompromisowy co do jakości i ceny no chyba żebym cos dorzucił jakąś 100 do antenki. To co bym mógł zyskać kupując lepszą droższą? Oczywiście w długości ok 1,5 metra bo transporter i tak jest juz wyskoi a niechce w drzewa chaczyć
Pozdrawiam
  
 
hej a jakbym tak fundnoł sobie antenę MS-145 a może wiesz coś o Santiago 600?? bo ta tez by mi pasiła i najlepsza by chyba była nawet mi się rymło Bo ta ms to chyba stała jest a ta cała santiago to można pochylac a to by mi się przydało
to co o tym wszystkim sądzicie??
  
 
Santiago 600 to bardzo dobra propozycja, ja z kolei mam Marylanda przy którym wcześniej optowałeś i też złego słowa nie mogę o tej antence powiedzieć. Dobrze się stroi, jest wygodna w ewentualnym szybkim demontażu, łatwa w ustawieniu do pionu (stopka typu DV- przegub) i ma dobre parametry. Ze swojego doświadczenia polecam.
  
 
To tak już na serio którą polecacie: Maryland czy Santiago 600??
Pod względem funkcjonalnym, jakościowym, i efektywnym.
Zdam się na wasze rady
Podziekowania za ewentualne linki do najniższych cen dla tych antenek
  
 
Ja napisalem o antenkach dobrych i niedrogich , dlatego tez ujalem New Alaske ktora osobiscie posiadam w Renault Masterze i ktory jest o wiele wiekszy od transportera. Nie narzekam chodz siegam z koncowka bata gdzies okolo 3,5m. Dlatego przy mniejszych wiaduktach czy galeziach wychodzacych na droge zdarza mi sie przychaczyc , lecz w tym momencie tez zwalniam.
  
 
Cytat:
2006-06-24 00:10:36, teodor24 pisze:
To tak już na serio którą polecacie: Maryland czy Santiago 600?? Pod względem funkcjonalnym, jakościowym, i efektywnym. Zdam się na wasze rady Podziekowania za ewentualne linki do najniższych cen dla tych antenek



Merylanda nie znam więc się nie wypowiem ale Santiago 600 to młodszy brat Santiago 1200 i obie mają jak najlepszą opinię . Ja na osobówkę kiedyś brałem Santiago 1200 ze względu na strojenie, solidność i funkcjonalność. Co prawda żeby wjechać do garażu musiałem składać antenę ale poluzowanie kluczykiem przegubu nie stanowiło problemu przy innych zaletach. Nawet gdy była włączona dopała 100W to SWR niewiele wzrastał .
  
 
Maryland różni się od Santiago 600 długością fali, w Sirtelu jest 5/8 lambda, w Presidencie 7/8, dlatego ja wybrałem Marylanda, choć na dobrą sprawę nie wiem czy akurat ja zauważyłbym różnicę
Przed Marylandem miałem antenkę Sirtela, model Linea 1500, na której jakości się zawiodłem. Samo działanie było bardzo dobre, natomiast jakość wykonania mnie rozczarowała - system szybkiego składania szybko się zniszczył i antenka stała się bardzo uciążliwa w demontażu. To jest drugi powód dla którego wybrałem Marylanda, choć wątpię aby z Santiago 600 były jakieś problemy (wyższa półka cenowa niż Linea). Tak czy owak nieco się do Sirtela zraziłem dlatego stawiam bardziej na Presidenta...
Tak naprawdę uważam jednak, że którąkolwiek z tych dwóch anten byś nie wybrał to będziesz zadowolony
  
 
To jak koledzy. Która mam wkońcu kupić antenkę. No śmiało powiedzcie bo się kurka wodna nie zdecyduję nigdy
Powiem że Maryland kosztuje 150zł a Santago 600 179zł więc rużnica znikoma. To na trzy cztery kazdy mi doradza i mówi jaką mam kupić

Pozdrowionka i dobrej klimki w upały.

Teraz:

TRZY-CZTE-RY!!!!!
  
 
Mój głos: Maryland za długość fali

  
 
maryland 1:0 santiago
jeszcze do końca meczu zostało 24 godziny.
Głosujcie ludziska
  
 
Może trochę zamieszam bo nie mam porównania z Meryland i Santiago ale ja polecam NEW ALASKA.
  
 
Dużo nie zamieszałeś I tak wezmę którąś z 2 typów. Bo New Alaska ma gorsze parametry fali ale lepsze wzmocnienie bo aż 6dbi ale kurcze była by dobra tylko nie można jej składac ale dzięki za głosik
  
 
Jedna uwaga: nie patrz na dB czy dBi to jest pic na wodę, masz dużo i się cieszysz, a tak naprawdę ma się to nijak do tego jak ta antena działa. Podobnie sprawa ma sie z mocą. To są tylko suche dane techniczne mierzone w warunkach laboratoryjnych, a podawane przez producentów tak jak im wygodniej i tak żeby wyglądało korzystniej. Tak więc reasumując: nie sugeruj się tym za bardzo...

  
 
A ja powiem ze ALAN AT-71 ma 4dBI, 800W, 5/8 dł. fali, przeszlo 1,5 metra dlugosci i super sie stroi chodz podstawe mogla by miec masywniejsza, ale za to cena bije inne - w granicach +- 100zl. POLECAM !!!
  
 
chodz z tych dwoch co glosujecie wybral bym Marylanda