Czy moglby ktos mi doradzic co dobrego do vana za ok 500zł

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wytrawnych cb radiowcow. Mam dylemat co kupic do vana za okolo 500 zl lacznie z antena. Nie mam zielonego pojecia co jest teraz na rynku dobrego a poza tym nie mam wogole pojecia co wybrac. President, Uniden No i antenka jakas moze ze sluszniejszym zasiegiem powyzej 15km(sa takie)
Pozdrawiam i dzieki za pomoc jesli komus sie bedzie chcialo strzepic jezyk
  
 
Ja mam unidena 510 i do tego antene sirtela s90 rocky na magnesie. Jestem bardzo zadowolony. Cala operacja zakupu zamknela sie w kwocie nizszej niz 500 zl. Zbieram do max 10 km. I tyle mi wystarczy. Wiem co jest przede mna
  
 
Jak kupisz Presidenta to już niewiele zostanie Ci na antenkę - President to droższa marka... Dość dobrze wyposażony model Johnny II ASC kosztuje od 415 do nawet 480 zł...

Za mniejsze pieniążki możesz kupić jednego z dwóch dostępnych powszechnie Unidenów, który w zasadzie jest Presidentem, tylko że z rynku USA i przestrojonym na Polskie specyfikacje

Dostępny jest Uniden Pro 510XL - z ceną w granicach 260-280 zł (allegro) - prosty model, z podstawowymi funkcjami + bardzo przydatny filtr ANL (służący to eliminowania większości zakłóceń o charakterze liniowym, czyli pochodzących z eteru, ale wycisza on także sporą część zakłóceń impulsowych -jeśli w danym aucie takie występują- czyli pochądzących z inst. elektrycznej auta).

Drugi model to Uniden Pro 520XL - bogatszy od tańszego brata o RFGain, czyli pokrętło którym możesz wyregulować czułość odbioru, oraz o dwa w zasadzie niepotrzebne przełączniki - szybką 9 (kanał ratunkowy, praktycznie nieużywany), oraz przełącznik PA - wyjście na zewnętrzny głośnik, tzw "papugę" do krzyczenia na przechodniów Ten model to wydatek rzędu 300-330 zł...

Jeśli chodzi o antenkę to musisz się zdecydować w jaki sposób chcesz ją zamontować...
Czy zdecydujesz się na dziurę w dachu, czy będziesz ją stawiał na podstawce magnetycznej, czy też na jakimś uchwycie na rynienkę albo klapę czy drzwi...
Sposób montażu również ma wpływ na koszty całego przedsięwzięcia no i na zasięg.
Najbardziej bezkompromisowym rozwiązaniem jest dziura w dachu - tutaj odpadają również koszty kupowania uchwytu czy podstawy magnesowej. Także zasięg powinien być w tym przypadku najlepszy.
Druga opcja to antenka na magnesie i tu też masz dwie możliwości: albo kupujesz gotową antenkę z podstawką magnesową, albo oddzielnie kupujesz "zwykłą" antenę, oddzielnie podstawę...
Trzecia opcja to kompromis - jakiś uchwyt. Koszt takiego uchwytu to od 20 a nawet 15 zł do 40-50. Zależy tu wiele od Twojego auta, np uchwyt rynienkowy nie do każdego auta da się zamontować.
No i jeśli zależy Ci na maksymalnym zasięgu to oczywiście antena musi być w miarę możliwości najdłuższa
Pozdrawiam!
  
 
Dzieki za tak wyczerpujace odpowiedzi. Chyba zdecyduje sie na Presidenta Johnny II (tak twoim zdaniem oplaca sie wydawac stowke wiecej na Presidenta czy lepiej zostac przy Unidenie 520??)ale nie mam pomyslu na antene. Raczej na stale, w sumie na pewno wolalbym przytwierdzona do dachu. Jesli na stale jaka musialbym miec dlugosc zeby zbierac do 15-20km i czy sam jestem w stanie to zamontowac lacznie z antena czy musze w jakims celu odwiedzic autoryzowany serwis z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
  
 
Szczerze mówiąc stojąc przed wyborem Uniden 520 vs. President Johnny II ASC i dysponując tą stówką nie wahałbym się ani chwili i kupił Presidenta
Jest trochę lepiej wyposażony:
- ASC - automatyczny squelch
- szybka 19 - bardzo przydatne
- HI-CUT - odcięcie wysokich częstotliwości - nie miałem okazji wypróbować, ale sądzę, że ma to duże znaczenie dla jakości odbioru
- ma możliwość szybkiej zmiany specyfikacji według standardów europejskich (tzn. przełącznikiem możesz go przestawić tak aby spełniał normy innych krajów)
- ANL jest w obu, w Johnnym jest automatyczny...

No i President to President

Zamontowanie to żaden problem, wystarczy nie mieć dwóch lewych rąk Jedynie do strojenie anteny przyda się ręka specjalisty, kogoś z doświadczeniem
  
 
Dzieki za odpowiedzi. Chyba zdecydowalem sie na President Johnny i antenke tu mam jeszcze dylemat Maryland lub New Alaska Czy ktos moglby jeszcze raz odniesc sie do tych konkretnych zamiarow?? Radyjko to juz chyba sprawa przesadzona miedzy innymi dzieki MacTB (dzieki za pomoc) ale jaka jest w sumie roznica pomiedzy tymi dwoma antenami, a moze ktos ma lepsza propozycje.
Dzieki i pozdrowionka dla wszystkich
  
 
O te antenki to trzeba pytać Speedmastera, eksperta od Presidentów
Róznica między Marylandem a New Alaską musi być, ale nie wiem jaka