Sprawa z ręczniakami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Jestem tu nowy i chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy dotyczących tzw. ręczniaków chodzi mi głównie o Alana 38,39.
Za odpowiedzi będę bardzo wdzięczny. A więc tak:
- czy w takiej miejscowości jak Szczecinek będzie można czegoś posłuchać np. na kanale 19 czy 9 lub 28???
- jakie zasięgi można uzyskać ze zwykłego ręczniaka o mocy 4W w mieście (niechodzi mi o mobil tylko odbiór w mieszkaniu na 3 piętrze)?
- i czy radyjko Alan 38 lub 39 będą nadawały się na początek. Wybrałem te modele ze względów finansowych. (niestać mnie na nic lepszego)? Pozdrawiam! Bartek.
  
 
Nie pomogę Ci z ręczniakami ale na kanale to zawsze jest CISZA podobnie na 28 jedynie 19 drogowy jest zasiedlony io tam możesz posłuchać ale nie wiem jak to z ręczniaka.

Pozdro.
  
 
witam. z reczniakai jest tak zelezne od anteny. ja w pojezdzie mam reczniaka podpietego do samochodowej antenki i lacznoci jest ok
  
 
ja mam reczniaka alan37 podpitego pod natene 0,5fali 5,50m bna balkonie i jest gicior
  
 
no i tak ma być tylko pewnie troszkę szumi ale słychac podobnie ja w mobilnych radiach...
  
 
no pewnie lata lelegancko
  
 
Sam zaczynalem do reczniaka Alana38, bo mi nikt nie wytlumaczyl, ze kazde radio ma glosnik wbudowany )

Na wysokosci 5-tego pietra, jakies 500m od glownej drogi wylotowej na zwyklej antence reczniaka slychac bylo krotkie, urywane rozmowy.

Na dodanej magnesowce Midlanda 65 cm, mozna bylo psokojnie pogadac na odleglosc okolo 3-4 km. Znaczy sie i ja slyszalem i mnie slyszano.

Radyjko posiada jedna wade, strasznie znieksztalca i szumi - na samym poczatku zastanawialem sie, jak Ci ludzie rozumieja, co do siebie mowia.... Po zmianie radyjka na Presidenta Taylora Classic nagle zrozumialem - oni mieli lepszy sprzet...

Niemniej jednak jako poczatke przygody polecam.
---

KajTan