Kilka pytań w sprawie malowania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc Wam.Mam do wszystkich znających sie na lakiernictwie prośbę.Chcę pomalować progi i tylni zderzak (są plastikowe-Opel Tigra)lakierem dobranym w specjalnej firmie.Lakier jest nabity w puszke(spray).Bardzo prosze wszystkich o rade jak pomalować, z jakiej odległości pryskać i ile warstw nakładać, co zrobić jak powstaną zacieki i czy pomalowane elementy muszą sie już bezpośrednio po malowaniu świecić czy bedą matowe a dopiero polerka nada efekt połysku? Lakier jest akrylowy, tak wię czy musi byc nakładany na kolor lakier bezbarwny, jeśli tak to ile warstw?Można wogóle polerować lakier bezbarwny?
Bardzo proszę wszystkich o radę!!!
Z góry serdecznie dziekuje!!!
Pozdrawiam!!!
  
 
WItam!!!

Ja kiedys cale auto wymalowalem sprejami i wyszlo naprawde nie gorzej,niz pistoletem. Musisz wiedziec,ze jedna puszka Ci nie wystarczy. Na solidne pokrycie powierzchni progow nalezy zuzyc przynajmniej dwie puszki farby po 400 ml. Najlepiej malowac z odleglosci okolo 30 cm. Duzo farby idzie wtedy na boki,ale lepiej jest nakladac kilka cienkich warstw,niz jedna gruba, bo dzieki temu nie bedziesz mial zaciekow. malujesz najpierw wzdluz,ale nie calosc od razu ,ale np odcinki po 30-40 cm.Potem w pionie. Jezeli kladziesz lakier metalik, poczekaj,az wyschnie baza i naloz lakier bezbarwny.

Jezeli dobrze nalozysz obydwa lakiery, polerka nie bedzie potrzeban

powodzenia
  
 
Cytat:
2005-04-18 09:25:57, miecug77 pisze:
Czesc Wam.Mam do wszystkich znających sie na lakiernictwie prośbę.Chcę pomalować progi i tylni zderzak (są plastikowe-Opel Tigra)lakierem dobranym w specjalnej firmie.Lakier jest nabity w puszke(spray).Bardzo prosze wszystkich o rade jak pomalować, z jakiej odległości pryskać i ile warstw nakładać, co zrobić jak powstaną zacieki i czy pomalowane elementy muszą sie już bezpośrednio po malowaniu świecić czy bedą matowe a dopiero polerka nada efekt połysku? Lakier jest akrylowy, tak wię czy musi byc nakładany na kolor lakier bezbarwny, jeśli tak to ile warstw?Można wogóle polerować lakier bezbarwny? Bardzo proszę wszystkich o radę!!! Z góry serdecznie dziekuje!!! Pozdrawiam!!!


akryl tzn?? to jest matalic czy zwykly kolor??
jak metalic to trzeba pryskac bezbarwnym bo inaczej bedzie matowy. jak zwykly lakier(kolor) to bezbarwnego nie trzeba.
trzeba malowac tak zeby zlewek nie bylo.
odleglosc okolo 15 - 20 cm.
  
 
kolego PG
do lakieru akrylowego dodaje sie utwardzacz i sie maluje ale z mojego doswiadczenia , ale jak zapruszysz to tez wyjdzie matowy i trzeba robic polerke albo malowac jeszcze raz

a co do bazy to nie prawda ze wyjdzie matowa jak ma sie reke do malowania to sama baza daje niesamowity połysk i ide w zaklad ze niejeden laik sie nie kapnie czym i jak to jest pomalowane
ale napewno na baze trzeba połozyc klar bo baza jest za słaba zeby wytrzymala drobne otarcia i warunki atmosferyczne

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-04-21 12:25:54, ojo pisze:
kolego PG do lakieru akrylowego dodaje sie utwardzacz i sie maluje ale z mojego doswiadczenia , ale jak zapruszysz to tez wyjdzie matowy i trzeba robic polerke albo malowac jeszcze raz a co do bazy to nie prawda ze wyjdzie matowa jak ma sie reke do malowania to sama baza daje niesamowity połysk i ide w zaklad ze niejeden laik sie nie kapnie czym i jak to jest pomalowane ale napewno na baze trzeba połozyc klar bo baza jest za słaba zeby wytrzymala drobne otarcia i warunki atmosferyczne pozdrawiam


a kto tu pisal o tym zeby do akrylu bezbarwny dolewac
z mojego doswiadczenia to jak na akryl sie polozy bezbarwny to to sie wszystko swieci jak psu.... ale to tylko tak z mojego doswiadczenia
podaj mi firme tej bazy. bardzo jestem ciekawe co to za metaliczna baza ktora po wyschnieciu bedzie miala polysk. ja sie jeszcze z taka niespotkalem.