[OGÓLNE] Zakładam alarm MagiCar 440 - fotorelacja - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-08-28 13:35:18, KAMILA_Z_USTRONIA pisze:
Mam problem z podłączeniem alarmu pod kierunki - niewiem gdzie się wpiąć ( w którym miejscu) ORAZ jak ( gdzie się wpiąć ) z ultra dzwiękowym czujnikiem ruchu TX-O8 ma on 3 żły BIAŁA - wyzwala 0V BRĄZOAW I ZIELONA zasilają czujnik! MAM MODEL Z 1996ROKU--- tylko kolory kabli ( daltonista je układał) nie odpowiadają żadnemu schematowi!



będziesz musiała od sprzedawcy wziąść jeszcze opis kabelków wychodzących z centralki. Który kabelek co robi. Bo z samym opisem czujnika to i tak jest chybił trafił
  
 
Biorąc pod uwage opis na schemacie:



niebieski - wejście
czarny- masa
czerwony - +12V

i twój opis:
BIAŁA - wyzwala 0V
BRĄZOAW I ZIELONA zasilają czujnik!

to:
czarny i czerwony w alarmie = zasilanie czujnika w twoim opisie
niebieski = biały na twoim opisie

pozostaj jeszcze ustalić który jest +12 a który masa z tych dwóch: brązowy czy zielony (ja bym po kolorach stawiał że brązowy to masa - ale kto wie )
  
 
Mam takie pytanie przymierzam sie do montazu tegoz alarmu i jestem ciekaw czy odciecie jest skuteczne i czy mozna to jakos obejsc, zakladajac ze instalacja alarmu jest dobrze ukryta oczywiscie?
  
 
Cytat:
2005-08-28 21:56:06, markocieszyn pisze:
Mam takie pytanie przymierzam sie do montazu tegoz alarmu i jestem ciekaw czy odciecie jest skuteczne i czy mozna to jakos obejsc, zakladajac ze instalacja alarmu jest dobrze ukryta oczywiscie?



nie wiem jak mozna przetestować skuteczność...
W każdy razie działa

  
 
a wie moze ktos jak podlaczyc te krancowki?
  
 
Cytat:
2005-08-28 21:56:06, markocieszyn pisze:
Mam takie pytanie przymierzam sie do montazu tegoz alarmu i jestem ciekaw czy odciecie jest skuteczne i czy mozna to jakos obejsc, zakladajac ze instalacja alarmu jest dobrze ukryta oczywiscie?



:wiście, że można obejść Jak? Zobaczysz to przy instalacji.
Podstawowa zasada jest taka: im gorzej (podczas instalacji) tym lepiej (poźniej dla autka).
Nie idź na łatwiznę.
Centralkę umieść tam, gdzie stwierdzisz, że jej tam nie umieścisz bo za dużo roboty.
Połączenia wykonuj tam gdzie nie ma dojścia i ciężko je wykonać.
Pomieszj kable na wielozłączu (najpierw oznacz te zmiany na schemacie) - wersja hardcore to zamiana wszystkich na czarne.
No i syreny nie umieszczaj na wierzchu, ale i też nie tak, aby miała kontakt z wodą.
  
 
Cytat:
:wiście, że można obejść Jak? Zobaczysz to przy instalacji.
Podstawowa zasada jest taka: im gorzej (podczas instalacji) tym lepiej (poźniej dla autka).
Nie idź na łatwiznę.
Centralkę umieść tam, gdzie stwierdzisz, że jej tam nie umieścisz bo za dużo roboty.
Połączenia wykonuj tam gdzie nie ma dojścia i ciężko je wykonać.
Pomieszj kable na wielozłączu (najpierw oznacz te zmiany na schemacie) - wersja hardcore to zamiana wszystkich na czarne.
No i syreny nie umieszczaj na wierzchu, ale i też nie tak, aby miała kontakt z wodą.


Zrobilem dokladnie jak piszesz i mam nadzieje ze badzie skuteczne, faktycznie hardcore to jest przy montazu ale co dopiero bedzie jak cos bede musial w tym naprawic ale przynajmniej mozna spac choc troche spokojniej
  
 
podlaczal ktos moze silownik otwierania klapy pod drugi kanal, ja podlaczalem i wogole nie ma impulsu masy na przewodzie. moze ktos cos wie na ten temat ??
  
 
Jeżeli dobrze pamiętam to sterowanie drugiego kanału może być na 2 sposoby. 1 to plusem 2 to masą, może masz źle podłączone?
  
 
Cytat:
2005-10-22 15:30:11, mati_18 pisze:
podlaczal ktos moze silownik otwierania klapy pod drugi kanal, ja podlaczalem i wogole nie ma impulsu masy na przewodzie. moze ktos cos wie na ten temat ??



nie śmiem pytać, ale czy przez przekaźnik puściłeś?
  
 
wogole na wyjsciu nie ma zadnego impulsu, jeszcze nawet nie podlaczalem pod ten silownik.
  
 
A moze w ustawieniach masz to wyłaczone..
  
 
Mam ogromną prośbę do posiadaczy alarmu MagiCar.
Również posiadam ten alarm ale zgubiłem gdzieś instrukcje i teraz mam problem. Potrzebowałbym skan/zdjęcie schematu oraz instrukcji obsługi (tej z tabelą kodów do programowania funkcji alarmu).
  
 
Cytat:
2005-10-22 20:40:43, MasterCheat pisze:
A moze w ustawieniach masz to wyłaczone..



MasterCheat, a moze wiesz jak to wlaczyc ?
  
 
Spróbuje jeszcze raz, schemat+instrukcja - skan/zdjęcie na email-a. Proszę o pomoc, bardzo mi to potrzebne. Dzięki.
  
 
Co do tego alarmu mam dwa pytanka
1) centralka ma funkcje komfort(domykanie szyb) czy potrzebny jest dodatkowy przekaźnik lub inny układ aby ustrojstwo to zadziłało w MK7

2) co może być przyczyna że przy rozbrojonym alarmie syrena wydaje z siebie dziwne dzwieki piszczy i takie tam ale nie z pełną moca tylko tak na pół gwizdka (podłączona inna syrena-to samo)
Dzieki za pomoc
  
 
Cytat:
2005-10-26 17:10:24, krispo pisze:
Co do tego alarmu mam dwa pytanka 1) centralka ma funkcje komfort(domykanie szyb) czy potrzebny jest dodatkowy przekaźnik lub inny układ aby ustrojstwo to zadziłało w MK7 2) co może być przyczyna że przy rozbrojonym alarmie syrena wydaje z siebie dziwne dzwieki piszczy i takie tam ale nie z pełną moca tylko tak na pół gwizdka (podłączona inna syrena-to samo) Dzieki za pomoc



Ad.1
Potrzebny jest modół domykania szyb, gdzyż tylko on zapewni ci zabezpieczenie przeciążeniowe, czyli odetnie prąd gdy szyba się zamknie (jedna i druga). Jeśli dobrze pamiętam (mógłbym przeczytać ale nie mam jak - patrz niżej ) to funkcja KOMFORT daje mase przez 30sek. więc teoretycznie przez przekaźnik mozna by domykać szyby, tylko co będzie jeśli sie zamkną szybciej - poleci bezpiecznik od szyb. Chyba ze są jakieś przekaźniki które mają takie zabiezpieczenie. Ale osobiście sie z takimi nie spotkałem.

Ad.2
Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś przebicie na kablach "plusowych", moze jakaś wilgoć. (wykluczając usterkę centralki alarmu)
  
 
ja mam problem z otworzeniem drzwi, system uzbraja sie i zamyka drzwi dobrze, jak przycisne przycisk otwierania drzwi, to alarm sie odzbraja, ale centralny zamek nie otwiera sie, mial ktos taka wade centralki alarmu ??
  
 
Cytat:
2005-10-26 20:06:05, mati_18 pisze:
ja mam problem z otworzeniem drzwi, system uzbraja sie i zamyka drzwi dobrze, jak przycisne przycisk otwierania drzwi, to alarm sie odzbraja, ale centralny zamek nie otwiera sie, mial ktos taka wade centralki alarmu ??



Ale tak było od samego początku ? czy problem pojwaił się później. Bo jeśli odrazu po montażu alarmu to może coś źle podłączone. Jeśli wcześniej działał prawidłowo to trzeba by sprawdzić najpierw czy na odpowiednim przewodzie pojawia się + w chwili otwierania. Jeśli nie to pewnie coś nie tak z centralką. (Proponuje przestawić na 3sek. impuls wtedy będzie łatwiej "zauważyć" "+" na w/w przewodzie.)
  
 
wlasnie nie dawno zalozylem pozniej przez jakies dwa dni bylo dobrze, zamknalem auto wieczorem, rano przychodze chce otworzyc i nie reaguje, dzisiaj patrzylem impulsu ni ma, i nie wiem co sie stalo