Nietypowa sytuacja co zamontować?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam na początku chce powiedzieć ze zajebis... forum. a wiec tak jezdze w firmie przewozowej zwykle sprinterami. i ogolnie nie mam wyznaczonego autka ze jezdze tylko 1 jezdzi sie roznie i chcialbym zamontowac cb radio tylko mam jeden problem musi odo byc przenoszone czyli zebym mogl zamontowac je w kazdym aucie czy to jest mozliwe?? chodzi mi o cos takiego jak antene na magnes a cb zasilanie pod zapalniczke aalbo cos takiego. jezeli ktos moze sie wypowiedziec na ten temat to bardzo prosze. i ewentualnie jaki sprzet i jakie koszta tego moga byc. pozdrawiam wszystkich szoferów
SZEROKOŚCI....!!!!!
  
 
Najprostsze i najtańsze rozwiązanie:
Radio: Alan 199A lub Alan 100+ - oba są fabrycznie wyposażone we wtyki do zapalniczki.
A tak naprawdę to każdy kabelek zasiljący można wyposażyć w taką wtyczkę, więc pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń i każde radio mozna minimalnym kosztem i nakładem pracy przystosować do takiego podłączania.
Antena: do wyboru do koloru, na rynku jest co najmniej kilkanaście modeli anten na podstawie magnetycznej, od 30 do 150, 170 i więcej cm.
Koszty:
podane radia: 210-240 zł
anteny: rozpiętość bardzo duża, od kilkudziesięcu do 200-kilkudziesięciu złotych.


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-04-25 17:40:05 ]
  
 
dać mu wódki

Mac szybko się uczysz


[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2005-04-25 22:41:40 ]
  
 
Witam!!
Testowałem już ręczniaki takie jak Alan 42 i Dragon 101+, fajnie wyglądają i dość prosty jest ich montaż , za to z zasięgiem gorzej gdyż w połączeniu z magnesówką o wys. 70 cm. działają słabo i zbierają sygnał do 2-3 km. a z nadawaniem jest jeszcze gorzej. Polecam wiec presidenta na Harry , wtyczke do zapalniczki mozna dokupić za 5 zł. i sprawa załatwiona . Jesli chodzi o antene to magnesówke presidenta 150 cm. ma znajomy własnie z tym radyjkiem i zbiera ok 20 km. zawsze . koszt radia ok. 450 zł. i antemy 200 zł. Pozdrawiam
  
 
witam. co do reczniakow to zle gadasz ja mam w samochodzie alana 38 z przjsciowka do anteny i antene gamma 95-1 i latam po calej wawie. lub jak pisza koledzy, sprawdz polaczenia antena/radio
to czesta przyczyna braku zasiegu.
  
 
jesli przy ręczniaku używasz anteny dachowej to zasięgi powinny być zadowalające (czyt. takie jak przy danej antenie)
  
 
A w ogóle skąd temat ręczniaków? Nikt wcześniej o ręczniaku nie wspominał, ani podany przeze mnie Alan 199 ani 100+ to nie ręczniaki, chyba coś się komuś pomyliło, Dragon 101+ to inna bajka...