President / uniden

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ogladajac stronki zauwazylem ze president jochnson jest identyczny jak amerykanski uniden pro538w, czy jest to to samo radio?
Zastanawiam sie nad kupnem tegoz unidena w USA i uzytkowaniu go w Polsce, czy jest to mozliwe?
Nie znalazlem w amerykanskiej ofercie radia president herbert, czy ten model jest dostepny w usa?
W koncu co sadzicie o radiu president jochnson?
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
  
 
President i Uniden to w zasadzie te same radia tylko pod innymi nazwami
Co do kupna w innym kraju to nie wiem jakie akurat częstotliwości są w USA, ale Polska i pod tym względem musiała być oryginalna i radia kupowane poza granicami kraju nie spełniają polskich kryteriów. Po pierwsze działają w tzw. "piątkach" a u nas obowiązują "zera", po drugie w Polsce używa się głownie modulacji AM, a w innych krajach chyba FM.
  
 
w 99.9% jest to to samo i jest nawet tańsze od oryginlanego PRESIDENTA ale ....... z tego co mi wiadomo (a sądze że dobrze mi wiadomo) to nie mają one homologacji na nasz rynek i nie trzymają parametrów co skutkuje niższą cena więc ja bym się zastanowił 2 razy za nim bym go kupił
  
 
"nie trzymają parametrów co skutkuje niższą cena"
czy chodzi tutaj o wspomniane przez MacTB "piatki i zera"?
  
 
Nie, nie, to nie tak.
Unideny można kupić w Polsce, w polskiej specyfikacji. Tzn w zerach i z podstawową czterdziestką.
Ja mówiłem o sprzęcie kupowanym za granicą - w innych krajach są piątki, a u nas zera.
A co do homologacji to, o ile można wierzyć zapewnieniom sprzedawców z allegro, Unideny ją mają. Sprzedawane są z polską instrukcją i homologacją.
A więc:
Uniden w Polsce z polską specyfikacją - Tak (abstrahując od zagadnień związanych z jakością itp - bo nie wiem jaka jest)
Uniden sprowadzany z zagranicy - Nie (bo po prostu nie będzie dobrze działał).

Oczywiście opieram się tylko na tym co wyczytałem, więc nie mogę autorytatywnie stwierdzać, że na pewno Unideny mają homologację.
  
 
wszystko sie zgadza. przerobienie radia zeby stalo w "0" to okolo 10 minut. i koszt 50zeta. robiac to na przelaczniku zyskujesz dodatkowo kilka kanalkow.