Czym pomalować blachę pod metallic?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich
Panowie.....mam pytanko : czym malować blachę po oczyszczeniu z rdzy (drobne zaprawki) ? Cortaninem F ? ale on tak jakby nigdy nie wysychał.........czy można na gołą blachę położyć np. Cynkal a na niego dopiero szpachlę lub bazę metaliczną?
Wcześniej używałem jakiejś mini i nie zwarzało bazy ale potem zacząłem stosowaś podkład szary akrylowy Motip w sprayu i niestety po nałożeniu na niego bazy metallic zwarzało ją ....a gość w sklepie mnie zapewniał, że dobrze będzie !

To jak ? Lepiej Cynkalem na oczyszczoną blachę i na to szpachla/lakier czy jednak preparat antykorozyjny najpierw(tylko czy on wyschnie? ) pod szpachlę ? Ten Cortanin F jakoś mnie nie przekonuje a Cynkal niby z założenia to jest farba "Na Rdzę".......
  
 
na te zaprawki pordzewiale brunox. fajny srodek. na to szpachla jak trzeba... po tem podklad no i baza.
  
 
A Cynkalem można najpierw na blachę a na to szpachlę? To jest coś podobnego tylko tańszego od Hammeraita.......
Natomiast jeśli te zapraweczki są naprawdę niewielkie, np. 2cm/2cm to czy trzeba koniecznie szpachlę malować jeszcze jakimś podkładem specjalnym pod bazę metaliczną? baza nie utrzyma się na szpachli?
  
 
myslalem ze cale auto chcesz malowac.
cynkal znam bo nim kiedy malowalem ale nie uzywalem tego nigdy jako srodek na rdze pod lakier. wiec nie wiem jak sie to bedzie zachowywalo.
brunox bedzie ok. 20zl chyba kosztuje mala buteleczka. na to szpachla i jezeli to jest mala dziurka /zaprawka to podkladu nie trzeba.
  
 
A czy cynkal nie jest przypadkiem farbą olejną Hammerite jest i jako podkład pod lakiery akrylowe/bazy metaliczne się nie nadaje. Poza tym jak wyschnie to i tak będzie miękki więc późniejsza obróbka będzie wręcz dramatyczna
  
 
To jest farba akrylowa ....i podobno dobra

Cytat:
CYNKAL jest gruntoemalią akrylową o wszechstronnym zastosowaniu. Łączy w sobie cechy gruntu antykorozyjnego i dekoracyjnej emalii nawierzchniowej. Zastosowane w nim spoiwo akrylowe zapewnia wysoką przyczepność powłoki do każdego rodzaju podłoża, co pozwala na wszechstronne zastosowanie tej farby na różne rodzaje powierzchni – metale, drewno, tynk, beton, eternit. CYNKAL może być także stosowany do celów antykorozyjnych na każdy rodzaj metalu, nawet skorodowany. Dzięki zawartym w farbie inhibitorom korozji najnowszej generacji produkty korozji (np. rdza) są wiązane również chemicznie, co zapewnia farbie doskonałe własności antykorozyjne, natomiast niewielkie ilości alkoholu i jego pochodnych ułatwiają penetracje farby w produkty korozji. CYNKAL nie zawiera szkodliwych dla zdrowia związków chromu i ołowiu.

CYNKAL przeznaczony jest do malowania czystych lub niecałkowicie oczyszczonych z produktów korozji elementów ze stali, żeliwa, stali ocynkowanej, metali lekkich (aluminium, miedź, mosiądz). Po wyschnięciu i związaniu z podłożem pierwsza powłoka stanowi doskonały podkład pod następne powłoki CYNKAL -u, lub innych farb rozpuszczalnikowych i chemoutwardzalnych oraz szpachli.

Nanosząc CYNKAL 2-4 krotnie uzyskuje się trwałe zabezpieczenie podłoża przed korozją oraz estetyczną powłokę nawierzchniową. Podobnie jak inne farby akrylowe może być również stosowany do malowania innych podłoży – drewna, betonu, eternitu i innych podłoży porowatych.

CYNKAL może być także stosowany jako podkład antykorozyjny pod inne farby.




[ wiadomość edytowana przez: Andrew dnia 2005-05-16 08:26:33 ]
  
 
Cytat:
2005-05-16 08:20:20, Andrew pisze:
To jest farba akrylowa ....i podobno dobra [ wiadomość edytowana przez: Andrew dnia 2005-05-16 08:26:33 ]


sprubuj tym pomalowac co kolwiek jakas blaszke na probe i na to siknij baze i bezbarwny. zobaczysz jak to sie bedzie zachowywalo.