Do Chorwacji z CB ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wybieram się do Chorwacji z CB, jak z przejazdem przez kolejne kraje, czy nikt się nie będzie czepiał, ma ktoś jakieś doświadczenia?
  
 
Byłem 3 lata temu w Chorwacji, cała trasa z batem na dachu i na żadnej granicy nikt się nawet nie zapytał co to
Inna sprawa, że od naszej granicy radio zamilkło Sporadycznie jeszcze w Czechach, przez całą Austrię raptem kilka razy zaszczekało, a Słowenia i dalej już martwa cisza.
Pozdro.
  
 
hehehe, bo jurop w 5 działa a tylko my z zerach
  
 
no właśnie, pytanie czy w takim razie nie dorobić do cb tzw, piątek ale czy wtedy nie doczepią się do tego np: miśki przy kontroli jako nie legalna przeróbka; a czy moc nadajnika zakresy i gdzie korzystać z FM - ów, wie ktoś coś na ten temat; myślę że przydało by się jakię info na ten temat co w jakim kraju obowiązuje
  
 
można dorobić w większości modeli, a stróże nie mają prawa się doczepić ponieważ jedyne co może ich interesować to zakres w jakim pracuje radio. pasmo cb to 26.960 do 27.405 i w tym zakresie może pracować w jedynkach, trójkach i gdzie sobie zażyczysz.
  
 
Cytat:
2005-05-14 16:05:14, Góral pisze:
hehehe, bo jurop w 5 działa a tylko my z zerach



Nie, nie, miałem na myśli odgłosy naszych TIRowców i w ogóle kogoś w naszym ludzkim języku
Że jurop inaczej działa to wiem
Pozdro.
  
 
ja bylem na Borholmie z Cb i tez sie nie czepiali tylko zdjolem antene jak wjezdzalem na prom bo nawet za dluga byla antena od radia
  
 
Śmiało dojedziesz w 2002 przejechaliśmy w trzy samochody z CB do Chorwacji i spowrotem i nikt się nie czepiał a obowiązywały jeszcze zezwolenia na użytkowanie. Pamiętam jak w Austrii pytałem sie w nocy jakiegoś TIRowca o mozliwość noclegu Tak ogólnie to gorąco polecam
  
 
dzięki za odzew a sorrki że dopiero teraz, przejściowe problemy z netem. Fajnie że nie ma problemów z CB za granicą, muszę jedynie pomyśleć o 5- tkach.
ps w instrukcji presidenta przeglądając ją zauważyłem tabelę gdzie jest podane jakie ograniczenia w mocy CB i jakie wymagania są w poszczególnych krajch euro co do CB.
Pozdrawia