ANTENA W CIĘŻARÓWCE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ludziska czy macie pojęcie gdzie antenkę zasadzić w ciężarówce?Sprzęt to PRESIDENT IOWA i nie działa ok!Macie jakieś rady to dawajcie!Niby dostrojona 1,3 SWR a zasięg max 5 km.Kicha jest!
  
 
albo na lusterku albo gdzies na dachu. Lub na spojlerze jesli taki posiadasz...
  
 
A jakie radio?
Ja mam antenkę na osobówce na kalpie bagażnika, masa jest dobra, antenka dostrojona, SWR 1,2 i na poprzednim radiu też była lipa z zasięgiem... Po zmianie radia na nieco wyższą klasę zaięg zdecydowanie się poprawił...
  
 
ZAwan, napisz jak zamontowana antena, jakie auto (kontner, plandeka). itd.
postartamy się pomóc.
  
 
Cytat:
2005-07-02 15:18:11, Góral pisze:
ZAwan, napisz jak zamontowana antena, jakie auto (kontner, plandeka). itd. postartamy się pomóc.

Koledzy więc mercedes Atego,radio Alan100+,antena President Iowa(chyba)-ma 1 metr.Auto z kontenerem wystającym ponad kabinę ok.70cm.Antena zamontowana na rynience z tyłu kabiny za kierowcą wystaje ok.30-40cm ponad kontener.
  
 
A możesz przesunąć antenkę na przód kabiny? Może nie da to ogromnej różnicy, ale wydaje mi się że może coś dać...
  
 
a nie masz spojlera na kabinie? Zaloz moze tak mniej wiecej w polowie wysokosci spojlera i zobacz wtedy. Ale ogolnie 100 cm to malo... Jak na ciezarowke
  
 
spojlera brak przesunąć do przodu antenę mogę ale dziura w dach.To nie problem,ale czy to będzie szurać jak należy-oto jest pytanie?Mam dość tego sprzętu .A tak ogólnie to zakłócenia z instalacji są i ogólny szit!Czy przetwornik 2412 kijowy?co na to założyć żeby było git?
  
 
spojlera brak czyli wyzej anteny umiescic nie mozna... A napewno masz wszystko w porzadku zestrojone?
  
 
Cytat:
2005-07-02 17:24:52, Focus pisze:
spojlera brak czyli wyzej anteny umiescic nie mozna... A napewno masz wszystko w porzadku zestrojone?

SWR niby 1,3 czy da się coś jeszcze podciągnąć nie wiem,ja zielony w te klocki .A gość od montarzu mówi że nic trzeba ruszać,może mu się nie chce?
  
 
Jeśli masz zakłócenia z instalki i jak mówisz ogólny shit to zmień radio.
Ja miałem właśnie Alana 100+ - początkowo byłem zadowolony bo nie miałem porównania, ale potem cholera mnie zaczęła brać.
Wtedy zagościł u mnie Uniden (520XL, ale wystarczy choćby 510XL) i poczułem dużą różnicę.
Oba Unideny mają filtr ANL, więc można wyeliminować większość zakłóceń z instalacji elektrycznej, poza tym w ogóle jakość odbioru jest o klasę wyższa niż w Alanie.
Pomyśl o zmianie... A dopiero potem bym kombinował z anteną. Jeśli dziura w dachu to nie problem to wal antenę na środek kabiny, ładnie do pionu ją postaw, zestrój i powinno latać o niebo lepiej.
  
 
to sproboj podjechac do innego fachowca... Moze cos poradzi
  
 
Koleś w SCANIA ma też to radio ale antena troszkę lepsza(pochylona do tyłu)kontener itp.Pięknie to pracuje,a u mnie kiszka!
  
 
Cytat:
2005-07-02 17:38:29, zawan pisze:
Koleś w SCANIA ma też to radio ale antena troszkę lepsza(pochylona do tyłu)kontener itp.Pięknie to pracuje,a u mnie kiszka!

Właśnie wziołem urlop,ale nie daje mi to spokoju.a tak ogólnie jak to kierowca-jazda na okrągło więc czasu brak na podjazdy do tych fachmanów od sprzętu.A gdybym to ja sam wybierał sprzęt to byłby inny.Tak to bywa w firmie,wracam z wolnego a tu już jest i po zawodach!!!no ale w końcu dam radę uporać się z tym.
  
 
Hmm... Pochylona antena powinna działać zdecydowanie gorzej w przypadku CB
Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że w Scanii może nie być zakłóceń z instalacji elektrycznej (w każdym aucie może być inaczej, ja mam Getza i mam zakłócenia, kolega też ma Getza i nie ma zakłóceń)...
  
 
mi w sklepie powiedzieli ze zaklocenia sa tylko we fiatach
  
 
W sklepie na Al. Krakowsiej...
Jak widać nie tylko Bo są też w Hyundaiach i w Mercedesie Atego, Hę?
  
 
Cytat:
2005-07-02 17:58:12, MacTB pisze:
Hmm... Pochylona antena powinna działać zdecydowanie gorzej w przypadku CB Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że w Scanii może nie być zakłóceń z instalacji elektrycznej (w każdym aucie może być inaczej, ja mam Getza i mam zakłócenia, kolega też ma Getza i nie ma zakłóceń)...

JEDNYM SŁOWEM trzeba do tego czasu i dociekliwego człowieka z wiedzą na temat.Ostatnio miałem parę chwil wolne,więc dawaj pokombinować.I podłączyłem nie do tego akumulatora(bo są 2 w ciężarówce),spaliłem radio!!!Padłem 70 zł na naprawę,a byłaby piękna antena z allegro!nic na szybko - ostrzegam na swoim przykładzie.teraz nie dotykam się,tylko mikrofon
  
 
Cytat:
2005-07-02 18:01:53, MacTB pisze:
W sklepie na Al. Krakowsiej...



Skad wiesz? Musialem gdzies pisac wczesniej chyba...
  
 
Cytat:
2005-07-02 17:01:36, zawan pisze:
Koledzy więc mercedes Atego,radio Alan100+,antena President Iowa(chyba)-ma 1 metr.Auto z kontenerem wystającym ponad kabinę ok.70cm.Antena zamontowana na rynience z tyłu kabiny za kierowcą wystaje ok.30-40cm ponad kontener.



na początek podłącz inne radio, może twoje jest uszkodzone, potem spróbuj przestawić antenę dalej od kontenera. potem zmień antenę...
co do zakłóceń z instalacji, na allegro można kupić filtry. nie jest to droga impreza. montujesz na kabel zasilający miedzy radiem a akumulatorem.