Antena - ostatecznie: 100 czy 150 cm? :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiem, że temat poruszany już wielokrotnie, ale chcę się już ostatecznie zdecydować, żeby potem nie żałować i nie kombinować

Zamierzam zamocować antenę na stałe, na uchwycie za krawędź klapy bagażnika, czyli antena będzie na rogu auta... Dokładnie w taki sposób: >>Fotka na www.cb.nio.pl<< tylko na nieco innym uchwycie...

I tu mam dylemat. Długo broniłem się przed mocowaniem na stałe, twardo obstawałem przy krótkiej antenie... jednak teraz zmieniłem zdanie Apetyt rośnie w miarę jedzenia i chce mieć większy zasięg i mniej kłopotu z anteną (a konkretnie z każdorazowym przepychaniem kabelka oraz martwieniem się o brud na dachu pod magnesem )
Myślę o Sirtelowskiej antenie ćwierćfalowej, 100-centymetrowej, 3 dB albo o półtorametrowej (5/8 fali) antenie Linea 1500 lub podobnej, 4 dB...
Za pierwszym rozwiązaniem przemawia większa praktyczność, wygoda i estetyka (metrówke wrzucę do bagażnika i po sprawie, a 150 cm już trudniej upchnąć), za drugim przemawia jedno... ZASIĘG!
Co radzicie Panowie? (coś mi się zdaje że niepotrzebnie się tu tak rozpisałem bo znam Wasze zdanie )


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-06-02 01:44:06 ]
  
 
Cytat:
2005-06-02 01:40:32, MacTB pisze:
coś mi się zdaje że niepotrzebnie się tu tak rozpisałem bo znam Wasze zdanie



moje napewno i nic więcej nie napisze
  
 
ihmo im dłuższy bat tym lepiej zwłaszcza jeśłi jest to president colorado