Czyszczenie elementów zewnętrznych - myjnia bezdotykowa czy aktywna piana do mycia samochodów?

Czyszczenie elementów zewnętrznych - myjnia bezdotykowa czy aktywna piana do mycia samochodów? - Samochody15.05.2018 Możliwości umycia samochodu jest naprawdę całkiem sporo. Możemy zrobić to sami na myjni bezdotykowej, możemy oddać nasz samochód w ręce specjalistów, ale możemy też zakasać rękawy i połączyć metodę ręczną i mechaniczną.

Szybko i nieskutecznie – witamy na myjni

Polacy uwielbiają myjnie bezdotykowej, na których mogą sami umyć swój samochód. Są one stosunkowo tanie (przeciętny samochód można umyć za 10 złotych) oraz szybkie. Wystarczy 10-15 minut i nasz samochód już wygląda zupełnie inaczej. Jednak czysty jest tylko z pozoru. Pozbyliśmy się największego brudu, jednak musimy się liczyć z tym, że coś na pewno zostało. Do tego dopiszmy zacieki, jakie powstają na świeżo umytym lakierze i mamy niezbyt przyjemny dla oka widok. Ale takie są niestety uroki myjni bezdotykowych – płacimy mało i mamy równie niski efekt. Jednak większość osób on w zupełności zadowala. Samochód jest czysty, brud usunięty, więc jest dobrze.

Dla wymagających: aktywna piana do mycia samochodów

Dlatego jeżeli masz miejsce, powinieneś zastanowić się nad samodzielnym myciem samochodu. Pod „miejscem” rozumiemy domek jednorodzinny z podjazdem do garażu. No i obowiązkowo myjkę ciśnieniową. Oczywiście z aktywnej piany do mycia samochodów można korzystać w wielu miejscach, jednak własne podwórko z pewnością jest najwygodniejsze. Czym właściwie jest aktywna piana do mycia samochodów? To produkt, który doskonale zna każdy fan motoryzacji. Jeżeli natomiast myjesz swój samochód na myjni bezdotykowej, zapewne pierwszy raz słyszysz to pojęcie. Aktywna piana wykorzystywana jest we wstępnym myciu samochodu. Służy ona do zmiękczenia twardego brudu i usunięciu tego powierzchownego. Chcąc porządnie umyć samochód nie możemy pominąć mycia wstępnego. Jednak prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero w fazie zasadniczej.

Myjnia bezdotykowa

Na pozostały brud: glinka do lakieru i gąbki do mycia

Czyszczenie elementów zewnętrznych przy wykorzystaniu aktywnej piany to dopiero początek. Choć spora część brudu już zeszła, nadal jest co myć. Najlepiej odłożyć na bok myjkę ciśnieniową i podejść do sprawy po męsku, czyli wyczyścić lakier i szyby ręcznie. By czyszczenie było dokładne potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Gąbki do mycia oraz glinka do lakieru w zupełności wystarczą. Zobacz tutaj, jakie są ich właściwości. Ostatnią rzeczą jakiej potrzebujemy są dwa wiadra wody oraz szampon. Wlewamy kosmetyk do jednego z nich, zaś drugie posłuży nam do płukania naszej gąbki do mycia lub glinki do lakieru – w zależności na co się zdecydowaliśmy. Paręnaście minut intensywnego mycia sprawi, że nasz lakier „odetchnie” pełnym kolorem.