Na urlop najlepiej samolotem? Niekoniecznie!

Na urlop najlepiej samolotem? Niekoniecznie! - Samochody26.07.2018 Tanie bilety lotnicze i oferty all-inclusive kuszą polskich turystów, jednak wciąż na wakacje najczęściej wybieramy się własnym autem. Według badania „Wakacje 2017” na taki rodzaj transportu zdecydowało się w zeszłym roku aż 45% z nas ...

Tanie bilety lotnicze i oferty all-inclusive kuszą polskich turystów, jednak wciąż na wakacje najczęściej wybieramy się własnym autem. Według badania „Wakacje 2017” na taki rodzaj transportu zdecydowało się w zeszłym roku aż 45% z nas i stanowiło to najczęstszy wybór. Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, wydaje się, że nie jest on przypadkowy.

Cenimy niezależność

Z całą pewnością wyjazd na wakacje własnym samochodem to synonim wolności. Nie we wszystkie atrakcyjne miejsca w urlopowej destynacji dotrzemy lokalną komunikacją. Z kolei taksówki i wypożyczalnie pojazdów wiążą się ze sporymi kosztami. Niezależnie od tego, czy spędzamy wakacje w kraju czy za granicą, pragniemy poznać dany region jak najlepiej. Własny samochód idealnie nam w tym pomoże. Według wspomnianego już badania aż 71% Polaków planuje urlop samodzielnie (źródło). W ten sposób nie jesteśmy skazani na spędzenie go w jednym hotelu. Możliwa jest wycieczka objazdowa, podczas której odwiedzimy wiele destynacji w danym kraju lub regionie.

Cenimy niezależność

Własnym autem, czyli bezpiecznie

W planowaniu urlopu ważną kwestię stanowi bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że według policyjnych statystyk to właśnie latem, przy dobrych warunkach atmosferycznych i widoczności, dochodzi do największej liczby niebezpiecznych wypadków drogowych (źródło), a w Polsce ich liczba przekracza co roku 30 tysięcy (źródło). Latem kierowcy często pozwalają sobie na więcej, a korzystając z wypożyczonego pojazdu, nigdy nie możemy być pewni jego stanu technicznego.

Własne auto oznacza zatem wyższy poziom bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że współczesne samochody są wyposażone w szereg systemów elektronicznych, które ograniczają możliwość kolizji. W tego typu rozwiązaniach przoduje między innymi Honda. Wygodny SUV tego producenta – model HR-V jest wyposażony między innymi w system ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu i CTBA – system aktywnego hamowania w przypadku niebezpieczeństwo kolizji. Jego większy „brat”, Honda HR-V, ma dodatkowo na wyposażeniu ]innowacyjny system VSA, który w złożony sposób wspiera stabilność jazdy, przyczepność i zwrotność.

Komfort i dynamika

W trakcie wakacyjnego wyjazdu pokonujemy zwykle wiele kilometrów, zwłaszcza gdy nie ograniczamy się do jednej destynacji. Dlatego wybierając się na urlop z rodziną, szczególnie cenimy komfort, jaki wiąże się z podróżą własnym autem – najlepiej dużym, wygodnym i dobrze wyposażonym.

Własne auto zapewni nam także dynamikę przy oszczędności paliwa, co nie zawsze będzie możliwe w przypadku wypożyczanego pojazdu. Dobrym przykładem jest Honda Civic, ze swoimi oszczędnymi i jednocześnie zrywnymi silnikami benzynowymi VTEC TURBO o pojemnościach 1.0 l i 1.5 l i mocy 129 oraz 182 KM. Tego typu auto kompaktowe to dobry wybór na podróż w mniejszym gronie, na przykład z drugą połówką.

Modele Hondy nie zostały wspomniane przypadkowo. Producent przygotował bowiem ciekawą letnią promocję. Kupując latem wspomnianego Civica, klient może liczyć na rabat wynoszący nawet 7000 zł. W przypadku modeli HR-V i CR-V wynosi on maksymalnie odpowiednio: 5000 zł i 10 000 zł. Być może wakacje to całkiem dobry moment na wymianę auta dla osób, które właśnie się do niej przymierzają. Wyjazd na urlop stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z nową maszyną.