Delphi - napędzane drzwi przesuwne

Delphi - napędzane drzwi przesuwne - Samochody13.11.2002
Delphi Corp. podpisała kontrakt wartości 175 mln dolarów na dostawy napędzanych drzwi przesuwnych i klap tylnych dla modelu średniego vana, który duży azjatycki producent pojazdów wypuści na rynek w 2005 roku ...

"W miarę wzrostu popytu na układy działające ze wspomaganiem, Delphi odnotowuje ciągły rozwój w skali globalnej," mówi James A. Bertrand, prezes działu Delphi Safety & Interior Systems. "Obecnie dostarczamy elektryczne drzwi przesuwne i klapy tylne na rynki Ameryki Północnej, Azji i Europy."

Delphi - napędzane drzwi przesuwne - Samochody 1 Skonstruowane przez Delphi napędzane drzwi przesuwne stanowiły innowację w skali całego przemysłu motoryzacyjnego i pojawiły się na rynku jako pierwszy produkt tego rodzaju. Szybko wyznaczyły nowy standard wygody dla pasażerów. Napędzane drzwi przesuwne wyposażone są w system wykrywający przeszkody podczas zamykania i otwierania, dzięki czemu są bardzo bezpieczne w użytkowaniu.

Elektryczne klapy tylne Delphi to pierwsza tego rodzaju konstrukcja przeznaczona do dużych pojazdów klasy SUV, zapewniająca możliwość wygodnego otwierania drzwi z tyłu samochodu. Cechą wyróżniającą konstrukcję Delphi jest także funkcja zamykania klapy z wnętrza samochodu przez naciśnięcie przycisku lub przy użyciu pilota zdalnego otwierania samochodu.

Wygoda obsługi klapy jest tym większa, iż wyposażono je w ciekawy system ręcznego uruchamiania napędu. Gdy klapa jest podniesiona, wystarczy ją delikatnie pociągnąć, aby uruchomić napęd elektryczny, który całkowicie zamknie klapę. Napęd klapy można także uruchomić poprzez lekkie naciśnięcie na klamkę.

Systemy napędzanych drzwi przesuwnych i klapy tylnej będą opracowane na drodze wspólnych prac z udziałem zespołu inżynierów azjatyckiego klienta oraz zespołów inżynierów Delphi z Troy i placówek Delphi w regionie Azji i Pacyfiku.

Drzwi przesuwne i klapy tylne będą produkowane w amerykańskich fabrykach Delphi i dostarczane odbiorcy w Azji. Produkcja samochodów rozpocznie się w 2004 roku.

Źródło: Delphi

Rynek Premium, samochody luksusowe, tuning: