Jak samo polerowanie wykonać to wiem chyba że ktoś ma jakieś metody których nie znam.
Chodzi mi głównie o zapezpieczenie wypolerowanego aluminiu przed śniedzeniem i zanieczyszczeniami. Jest jakiśsposób na to ?? Bo chyba lakier bezbarwny odpada.
-----------------
[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2004-08-11 23:47:23 ]
ja swoich fel niczym nie zabezpieczalem. bezbarwny lakier zzolknie i zacznie sie luszczyc. ja poprostu od czasu do czasu robi im mala polerke(po myciu) ktora zajmuje jakies 10 minut. i wszystko jest takie jak dawniej.
a co chcesz zabezpieczyc?? fele??
Z felami narazie mi sie nie che bawić, ale chodzi mi o detale .
Z felami podobno jest duży problem bo pył z ścierających sie klocków lub szczęk sie osadza. I coężko jest to szczyścić.
Sprawdza się na wypolerowanym i odtłuszczonym aluminium lakier do zabezpieczania silników najprawdopodobnij jest to lak. na bazie silikonu , produkują to czesi lub słowacy. Myje się dobrze odporny na wys. temperatury i nie łuszczy się jak akryle czy alkidy, które żółkną i mogą dostać pryszczy.
Przy okazji felg aluminiowych zapytam czy nie wie ktos z was jaka firma w polsce byla by w stanie dobrze przeprowadzic renowacji felg magnezowych. Chodzi mi dokladnie o CROMODORY montowane w fiat 128 RALLY.
Miejscami sa ubytki, zwlaszca na rantach a jak slyszalem to bardzo trudne do naprawienia. W Bielsku nie znalazlem takiego zakladu.
Pozdrawiam
Aluminium można zabezpieczać metodą nazywaną anodowaniem. Ale nie wiem za bardzo kto to robi.
Felgi aluminiowe najlepiej dać do malowania proszkowego...Machną na silver i błyszczy się jak z fabryki, a utlenianie żadne
A ja wypolerowalem fele i zabezpieczam bezbarwnym akrylem. Zobaczymy co bedzie . Jak zacznie sieluszczyc to jeszcze raz wypoleruje i bede mysla dalej?!!