Forum dyskusyjne ...
forum dyskusyjnedołącz do klubulista klubowiczównasze samochody

   rejestracja | zaloguj się   pomoc

Kable głosnikowe

 Moderowane przez: Bialy, mifinka
 MotoNews.pl » Klub Daewoo Espero

 « Starszy wątek | Nowszy wątek »

  
 Sortuj wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wątek wyświetlony od najstarszych wypowiedzi <<
 Autor 
 2010-05-10 10:13:48

Hejka,

Mam pytanko do audiomaniakow Otoż czy napiecie w kablach glosnikowych (idacych na tyl) powinno byc takie same w prawym i lewym?
Majac drobne problemy z glosnikami chcialem sprawdzic "drożność kabli". Po odpieciu kostki od glośnika i sprawdzeniu napiacia (przy wlaczonym radiu rzecz jasna) na prawym mam w okolicach 11V a na lewym około 3V.
Tak ma byc? Czy mój sposób na sprawdzenie kabli jest do bani i trzeba to zrobic jakos inaczej?

pozdr.
2016-03-22 14:09
  
 
 2010-05-10 11:01:50

Sprawdz ich rezystancje. mozesz miec balans kanalow na radiu zle ustawiony ale sadze ze napiecie moze byc inne tylko nie wiem czy w takiej roznicy.

-----------------
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Uwielbiam ciężką pracę. Mógłbym się na nią patrzeć godzinami.
2013-06-03 12:39
  
 
 2010-05-10 15:20:14

11V na głośnikach tam jest takie napięcie ze zwykłego leda nie spali czyli 1-3V i to nie stałe lecz zmienne( nie chodzi mi o AC/DC) co powoduje ze Led miga wraz z niskimi tonami


-----------------
Miałem kiedyś ESPERO z silnikiem od Jawy gdy go rdza zeżarła zrobiłem z silnika kosiarkę do trawy. Teraz gdy mnie nachodzą wspomnienia, wspominam przeszłość kosiarki do trawy strzyżenia!

[ wiadomość edytowana przez: markon dnia 2010-05-10 15:21:50 ]
2024-06-11 03:10
  
 
 2010-05-11 06:36:15

Cytat:
2010-05-10 15:20:14, markon pisze:
11V na głośnikach tam jest takie napięcie ze zwykłego leda nie spali czyli 1-3V i to nie stałe lecz zmienne( nie chodzi mi o AC/DC) co powoduje ze Led miga wraz z niskimi tonami [ wiadomość edytowana przez: markon dnia 2010-05-10 15:21:50 ]

Nie zgodzę się z tym. Zwykły led działa już przy 0,7 V. Mało tego ma znikomą rezystancję, więc przy podłączeniu go pod 11V popłynie przez niego dość duży prąd i po chwili zostanie bliżej nieokreślona substancja. Z radia pewnie też . Poza tym w stanie spoczynku (włączone i ściszone do zera radio) napięcie na głośniku powinno być bliskie zeru. Pytanie do Torpa: Czy głośniki grają nierówno?

-----------------
Nie wszystkie skurczysyny pasują do cytryny.
2021-11-20 07:55
  
 
 2010-05-11 10:35:23

Cytat:
Pytanie do Torpa: Czy głośniki grają nierówno?


Głośniki grają równo tylko jeden (ten który ma większe napięcie na kablu) zaczoł pierdzieć... Podłaczyłem go gdzie indziej i jest to samo czyli siadł glośnik tylko staram sie ustalić przyczynę...

Co do napięcia no to takie wsakuzje miernik. Napięcie zmienne jest na tych krótkich kabelkach w samych glośnikach co idą od podłączenia. Po odpięciu wtyczki i zmierzeniu jest tak jak mowie.

Moge kupic nowe i wstawic ale niechce powtorki z rozrywki. Kabel tez moge zmienic ale najpierw lepiej sie upewnic.

2016-03-22 14:09
  
 
 2010-05-11 16:37:36

Dowiedziałem się że pomiar napięcia na wyjściu wzmacniacza wcale nie jest taki prosty. Po pierwsze nie należy mierzyć go z odpiętymi głośnikami. Po drugie należy użyć do tego generatora i odpowiedniego miernika. Zakładam że tak samo jak ja nie masz takiego sprzętu. Napisz jeszcze jakie napięcie było przy podpiętych głośnikach (i oczywiście radiem ściszonym do 0) i czy wygląda to identycznie jeśli zamienisz ze sobą głośniki?

-----------------
Nie wszystkie skurczysyny pasują do cytryny.
2021-11-20 07:55
  
 
 2010-05-11 17:17:50

nie powinno sie mierzyc napiecia na wyjsciu wzmacniacza bez obciazenia. ten wynik nic nie da.

-----------------
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Uwielbiam ciężką pracę. Mógłbym się na nią patrzeć godzinami.
2013-06-03 12:39
  
 
 
 MotoNews.pl » Klub Daewoo Espero

 « Starszy wątek | Nowszy wątek »
 

Regulamin i warunki korzystania z forum | Polityka prywatnoœci

Forum motoryzacyjne udostępnia portal MotoNews.pl. Wszelkie pytania związane z funkcjonowaniem forum prosimy kierować tutaj.


WERSJA RESPONSYWNA FORUM