rejestracja | zaloguj się   pomoc

Usunięcie niewielkiego wgniecenia?

 Moderowane przez: Bialy
 MotoNews.pl » Renowacja nadwozia

 « Starszy wątek | Nowszy wątek »

  
 Sortuj wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wątek wyświetlony od najstarszych wypowiedzi <<
 Autor 
 2005-05-14 21:15:49

Czy da się w łatwy, a przede wszystkim bezinwazyjny sposób usunąć niewielkie wgniecenie na drzwiach?
Mówiąc bezinwazyjny mam na myśli bez szpachlowania, lakierowania itp
Po prostu czy da się wypchnąć takie wgniecenie tak, żeby nie pozostał ślad?
Dołek jest niewielki, lakier nie jest uszkodzony, blacha nie jest złamana, jest to coś jakby ktoś uderzył ręką w blachę (i tak pewnie było). Powstało "zafalowanie" - dołek, który widać w zasadzie tylko patrząc pod kątem.
Chciałbym wiedzieć czy jestem w stanie we własnym zakresie to wyprostować biorąc pod uwagę, że moja wiedza na temat blacharstwa jest dość mała, ale nie mam dwóch lewych rąk
Pozdr!

-----------------
2016-09-23 22:58
  
 
 2005-05-14 22:13:55

Zdejmij tapicerkę i jeśli sięgniesz tam ręką spróbuj wypchnąć to delikatnie ręką tylko tak aby nie był to nacisk punktowy. Najlepiej całą dłonią lub nasadą dłoni. Nie używaj też młotków ani innych narzędzi "stukających" bo narobisz tylko drobnych wgnieceń, a wtedy już tylko pozostaje małe szpachlowanie i jeśli wgniot jest na środku - lakierowanie całych drzwi
2025-10-05 01:14
  
 
 2005-05-15 13:03:17

Dzięki za odpowiedź
Może jeszcze jakieś rady? Może jest na to jakiś patent? Np elektromagnesem od zewnątrz

-----------------
2016-09-23 22:58
  
 
 2005-05-15 20:45:41

No i znalazłem coś czego szukałem... Niestety za daleko.
Dla ciekawych: Ab-Car

-----------------
2016-09-23 22:58
  
 
 
 MotoNews.pl » Renowacja nadwozia

 « Starszy wątek | Nowszy wątek »
 

Regulamin i warunki korzystania z forum | Polityka prywatnoœci

Forum motoryzacyjne udostępnia portal MotoNews.pl. Wszelkie pytania związane z funkcjonowaniem forum prosimy kierować tutaj.


WERSJA RESPONSYWNA FORUM