| | |
Sortuj wg daty: rosnąco malejąco | | >> wątek wyświetlony od najstarszych wypowiedzi << | |
|
| Autor | |
Dreamzzz83
 okolice Katowic i Wrocław | 2006-04-10 19:04:06 Witam Wszystkich. Od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem zakupu Poloneza FSO 1500 , popularnego Borewicza z poczatku produkcji i zrobienia z niego bestii  )) To ze po zakupie przeprowadze SWAP na jakis mocniejszy silnik to na pewno , tylko nie wiem jeszcze na jaki. Ostatnio widzialem Poldka na Allegro z silnikiem od BMW 2.5 l i przyznam ze mnie to zainspirowalo , ale chcialby cos ambitniejszego i tak oto w moim zamysle pojawil sie pomysl wsadzenia do tego autka silnika z BMW M3 E36 ( 3.0 V6 , 286 KM ! ! ! ). Wiem ze pewnie teraz polowa z Was ma mnie za skrajnego idiote , ale prosze przez chwile podejsc do sprawy powaznie. Pomijajac koszty , moje podstawowe pyatnia to : czy da sie to wogole tam wlozyc ? co jeszcze musze wymienic zeby auto sie nie rozsypalo na pierwszym starcie ? Czy bylyby ewentualne problemy z rejestracja takiego wynalazku ( przeciez po PL jezdzi juz jeden 3.0 ... ) ? Jesli nie ten to jaki silnik daloby sie tam teoretycznie zamontowac zeby wycisnac z Poldka jakies 250 KM ??? Pozdrawiam  |
| 2009-02-19 22:54 | |
adamdn
 Polonez Atu Plus 1.4 ... Olsztyn / Gdansk | 2006-04-10 19:11:20 Cytat:
| 2006-04-10 19:04:06, Dreamzzz83 pisze:
Witam Wszystkich. Od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem zakupu Poloneza FSO 1500 , popularnego Borewicza z poczatku produkcji i zrobienia z niego bestii )) To ze po zakupie przeprowadze SWAP na jakis mocniejszy silnik to na pewno , tylko nie wiem jeszcze na jaki. Ostatnio widzialem Poldka na Allegro z silnikiem od BMW 2.5 l i przyznam ze mnie to zainspirowalo , ale chcialby cos ambitniejszego i tak oto w moim zamysle pojawil sie pomysl wsadzenia do tego autka silnika z BMW M3 E36 ( 3.0 V6 , 286 KM ! ! ! ). Wiem ze pewnie teraz polowa z Was ma mnie za skrajnego idiote , ale prosze przez chwile podejsc do sprawy powaznie. Pomijajac koszty , moje podstawowe pyatnia to : czy da sie to wogole tam wlozyc ? co jeszcze musze wymienic zeby auto sie nie rozsypalo na pierwszym starcie ? Czy bylyby ewentualne problemy z rejestracja takiego wynalazku ( przeciez po PL jezdzi juz jeden 3.0 ... ) ? Jesli nie ten to jaki silnik daloby sie tam teoretycznie zamontowac zeby wycisnac z Poldka jakies 250 KM ??? Pozdrawiam
|
|
Problemow prawnych nie ma, mjsca na 3.0 V6 raczej nie wygospodarujesz (ledwo sie rzedowa szostka zmiescila). Koniecznie do wymiany przy takiej mocy skrzynia, most, wal napedowy no i rzecz najwazniejsza hamulce. Pomijam juz dobre i szerokie opony. Zycze powodzenia bo checi masz dobre  ale bedzie to droga przez meke...
Pozdrawiam
adamdn
P.S. Najlepiej byloby wsadzic Rovera 1.8 (miescie sie bez problemow) a do tego 2 x sprezarke i nitro. Nic dodac nic ujac  Cos wiekszego niz BMW 2.5l czy tez Forda Scorpio 2.9l bedzie ciezko wsadzic...
----------------- Polonez Atu Plus 1.4 Dark Turquoise Mica ;) [ wiadomość edytowana przez: adamdn dnia 2006-04-10 19:14:20 ] |
| 2015-02-27 14:42 | |
Martini81
 Opel Omega B sedan Oslo Norge | 2006-04-10 19:14:39 V6 będzie zajmować MNIEJ miejsca niż R6. Jest bardziej zwartym silnikiem. Tylko co Marzyciel z tym zrobi... ----------------- Była delegatura FSO na Norwegię :(
Delegatura Omega Klub Polska na Królestwo Norwegii |
| 2018-12-16 21:03 | |
PAGAN
 Wwa | 2006-04-10 19:28:18 Cytat:
| 2006-04-10 19:04:06, Dreamzzz83 pisze:
(...) Wiem ze pewnie teraz polowa z Was ma mnie za skrajnego idiote (..)
|
|
zgadles, ale pomyliles sie w obliczeniach. wiecej niz polowa. latwiej policzyc tych, ktorzy ciebie za idiote nie maja.
----------------- [ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-04-10 19:30:47 ] |
| 2007-05-17 12:33 | |
Admiral
 Honda CB750, HONDA V ... wieczny malkontent | 2006-04-10 19:34:10 musisz skontaktować się w takich sprawach z użytkownikiem forum motonews o kryptonimie "żuczek". on jest specjalistą w tej dziedzinie a zasób jego wiedzy zwala z nóg...
----------------- mam źle ukształtowaną matrycę osobowości... |
| 2023-03-10 11:13 | |
Lafaar
 MR93 / Vitara / Berl ... Toruń ZOK | 2006-04-10 19:39:17 Możnaby zamiast tylnych foteli wrzucić jakiś silnik centralnie, jak w rasowej rajdówce. Pomyśl o tym. ----------------- Nic ciekawego. |
| 2024-03-21 21:36 | |
profil-usunięty
 | 2006-04-10 19:40:10 plonk!
[ wiadomość edytowana przez: robreg dnia 2006-04-10 19:41:18 ] |
| | |
Mefisto KSK Szefostwo
 Nissan 100NX Kraków | 2006-05-16 18:22:08 yyy a takie moje pytanie??jest sens wsadzac silnik za masakryczna kase do auta ktore i tak bedzie co chwile rdzewiec.pozatym to jest wymiana wszystkiego nawet ukladu kierowniczego bo go nieskrecisz  musial bys kupic samą bude od poldka i budowac go od podstaw ze wszystkimi innymi czesciami ----------------- ...::KaMiKaDzE SqUaD KrAkÓw::... |
| | |
NIMNUL KSK Klubowicz
 AUDI 100 S4 2.2T QUA ... Kraków | 2006-05-18 09:21:20
zastanawia mnie tylko jedno
Czy nie wyszło by taniej żeby do takiego silnika , przeniesienia napędu , zawieszenia itp. zrobić ramę a na to potem budę z włukna wyglądem taką jak ma borewicz  efekt prawie ten sam , koszt pewnie też , nie rdzewieje same + ----------------- www.autaslubne.pl |
| 2015-01-02 12:52 | |
_Arti_
 Opel Bieruń | 2006-06-18 00:05:00 Cytat:
| 2006-04-10 19:04:06, Dreamzzz83 pisze:
Witam Wszystkich. Od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem zakupu Poloneza FSO 1500 , popularnego Borewicza z poczatku produkcji i zrobienia z niego bestii )) To ze po zakupie przeprowadze SWAP na jakis mocniejszy silnik to na pewno , tylko nie wiem jeszcze na jaki. Ostatnio widzialem Poldka na Allegro z silnikiem od BMW 2.5 l i przyznam ze mnie to zainspirowalo , ale chcialby cos ambitniejszego i tak oto w moim zamysle pojawil sie pomysl wsadzenia do tego autka silnika z BMW M3 E36 ( 3.0 V6 , 286 KM ! ! ! ). Wiem ze pewnie teraz polowa z Was ma mnie za skrajnego idiote , ale prosze przez chwile podejsc do sprawy powaznie. Pomijajac koszty , moje podstawowe pyatnia to : czy da sie to wogole tam wlozyc ? co jeszcze musze wymienic zeby auto sie nie rozsypalo na pierwszym starcie ? Czy bylyby ewentualne problemy z rejestracja takiego wynalazku ( przeciez po PL jezdzi juz jeden 3.0 ... ) ? Jesli nie ten to jaki silnik daloby sie tam teoretycznie zamontowac zeby wycisnac z Poldka jakies 250 KM ??? Pozdrawiam
|
|
w katowicach masz gościa który wystawi papier o ile bedzie ta przeróbka miała ręce i nogi, |
| 2011-11-06 11:42 | |
DrA
 eS ... | 2006-06-21 22:49:33 Cytat:
| BMW M3 E36 ( 3.0 V6 , 286 KM ! ! ! ). |
|
Problem w tym, ze to "V6 z M3" to w rzeczywistosci klasyczna R6'tka...
----------------- |
| 2025-09-17 20:37 | |
CzapCzap
 | 2006-08-22 00:18:59 Cytat:
| 2006-06-21 22:49:33, DrA pisze:
Problem w tym, ze to "V6 z M3" to w rzeczywistosci klasyczna R6'tka...
|
|
Dokladnie ----------------- |
| 2013-07-25 23:26 | |
Grinch27
 E30 Ełk / Białystok | 2006-09-25 17:20:34 Co do ramy i włókna to kolega ma racje bo lepiej, lżej ale niekoniecznie tanej! ;-D
Dlaczego od BMW? Możesz zaadaptować zawieszenie i napęd od Granady albo Scorpio, silnik też, takie 2.9 po generalnym i kilka przeróbek i bedzie miało jakies 260 km albo i więcej!
Ale buda musi mieć kaltkę żeby miało się wszystko czego trzymać, bo jak wiadomo poldek 'gniotsa i łamiotasa'
Jak masz chęć i kase to możesz nawet do tego nitro albo tlen ( troche taniej!  )
Jest taki Atu + na Granadzie i śmiga ładnie  )
|
| 2009-11-26 15:35 | |
Kula69
 BMW 530d Warszawa Ursynów | 2006-10-12 20:56:02 Cytat:
| 2006-09-25 17:20:34, Grinch27 pisze:
Jest taki Atu + na Granadzie i śmiga ładnie )
|
|
Jest ale od Scorpio 2.9 biturbo był w tvn turbo ----------------- |
| 2022-09-29 20:45 | |
| |
|