Abarth 595 zwycięzcą po raz siódmy z rzędu

Abarth 595 zwycięzcą po raz siódmy z rzędu16.02.2022
Głosami ponad 100 000 czytelników magazynu "Auto Motor und Sport", najsłynniejszy model marki spod znaku Skorpiona zdobył tytuł „Najlepszy samochód” w kategorii "Samochody mini/Importowane".

Marka z logo Skorpiona rozpoczyna nowy rok, triumfując już siódmy rok z rzędu w konkursie organizowanym przez prestiżowy magazyn „Auto Motor und Sport", w którym gama modelowa Abartha 595/695 zdobyła tytuł „Najlepszy samochód". Uzyskując 26,1% głosów, ikona Abartha zwyciężyła w kategorii „Samochody mini/Importowane ”, jednej z dwunastu kategorii, na które podzielony jest konkurs.

Już po raz 46. w konkursie „Best Cars” poproszono czytelników magazynu „Auto Motor und Sport” o wskazanie ich ulubionych samochodów spośród modeli dostępnych na rynku niemieckim. Swoje głosy oddało ponad 100 000 czytelników, wybierając spośród 386 modeli z bieżącej produkcji, podzielonych na 12 kategorii, z których każda ma specjalną klasyfikację dla samochodów importowanych.

Abarth
Abarth 695 Esseesse Collectors Edition

Zwycięstwo w konkursie „Best Cars 2021" to kolejne potwierdzenie międzynarodowego sukcesu tych małych i sportowych samochodów oraz powodzenia, jakim marka z logo Skorpiona cieszy się na rynku niemieckim. Z tego powodu włoska marka wyraża dumę z osiągniętego rezultatu i dziękuje ekspertom i pasjonatom, czytelnikom specjalistycznego magazynu, którzy po raz siódmy z rzędu głosowali na gamę Abarth 595/695.

Tajemnicą sukcesu samochodów Abartha są ich dwa oblicza, osiągi i styl. To te same cechy, które charakteryzują ostatnie nowości: Abarth F595 i Abarth 695 Esseesse. Pierwsza z nich to seria specjalna przeznaczona dla najmłodszych entuzjastów marki z logo Skorpiona, poszukujących osiągów i nowoczesnej technologii, wyposażona w potężny silnik 1.4 T-jet o mocy 165 KM, z którego wywodzi się silnik używany w bolidach Formuły 4. Jest ona też wyrazem hołdu dla bolidu „Formula Italia” stworzonego przez Carlo Abartha w 1971 roku.

Abarth
Abarth F595

Abarth 695 Esseesse to limitowana seria, której nazwa ma swoje korzenie w historii marki i nawiązuje bezpośrednio do jej początków, kiedy to zestawy tuningowe z lat 60. przyniosły fortunę Carlo Abarthowi, ustanawiając go wynalazcą tuningu dla samochodów produkowanych seryjnie. Zainspirowany modelem z 1964 roku o tej samej nazwie, Abarth 695 Esseesse jest idealnym połączeniem ekskluzywności i sportowego charakteru, o czym świadczy aluminiowa pokrywa silnika, która obniża wagę samochodu i zmienia rozkład masy, a także regulowany spojler, który poprawia aerodynamikę.

Źródło: Abarth