Fiat 500 Abarth, czyli pocket rocket po włosku

Fiat 500 Abarth, czyli pocket rocket po włosku25.05.2007
Automedia opublikowała pierwsze zdjęcia szpiegowskie Fiata 500 Abarth wykonane podczas testów na Nurburgring. Choć sprzedaż ruszy dopiero na początku 2008 roku, już teraz warto zacząć odkładać pieniądze na tą kieszonkową rakietę z ognistym ...

Automedia opublikowała pierwsze zdjęcia szpiegowskie Fiata 500 Abarth wykonane podczas testów na Nurburgring. Choć sprzedaż ruszy dopiero na początku 2008 roku, już teraz warto zacząć odkładać pieniądze na tą kieszonkową rakietę z ognistym, włoskim temperamentem.

Nazwa Abarth pojawiła się po raz pierwszy w latach 50. na Fiacie 595 Abarth, a kontynuacją tradycji będzie najnowszy model 500. Projektanci postanowili nawiązać do stylu retro, dlatego zastosowali poszerzone nadkola, liczne spoilery i nakładki oraz duże obręcze aluminiowe. Nowy hot hatch będzie oferowany w specjalnej wersji pokrytej białym lakierem z czerwonymi pasami po bokach oraz oryginalnymi oznaczeniami Abarth - podobnie jak jego protoplasta. Wnętrze utrzymane będzie w podobnym stylu z dwutonową kolorystyką i sportowymi siedzeniami.

Pod maską znajdzie się turbodoładowany silnik benzynowy T-JET o pojemności 1.4-litra. Moc 150KM pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 8 sekund oraz na rozwinięcie prędkości maksymalnej ponad 208 km/h. Uzupełnieniem pakietu będzie większy rozstaw kół, obniżone i utwardzone zawieszenie oraz wzmocnione hamulce.

Tutaj znajdą Państwo zdjęcia szpiegowskie Fiata 500 Abarth

Źródło: AUTOMEDIA, Informacja Moto Target