Abarth 500 Assetto Corse - 200 KM pod maską!

Abarth 500 Assetto Corse - 200 KM pod maską!23.12.2008
Nowa wersja modelu Abarth 500 - Assetto Corse - miała międzynarodowy debiut na naprawdę wysokim poziomie. Auto prowadzone przez kilku mistrzów rajdowych zaprezentowało się w ubiegła niedzielę na londyńskim stadionie Wembley ...

...przed publicznością liczącą ponad 46 000 widzów podczas imprezy Race of Champions.

Abarth 500 Assetto Corse - 200 KM pod maską! 1 Samochodem 500 Assetto Corse jechali kierowcy takiego kalibru, jak Michael Schumacher, David Coulthard czy Andy Priaulx, zaś mistrza rajdowego Sebastiena Loeba - Abarth „doprowadził” do finału i zwycięstwa w wyścigu.

Przy 200 KM mocy oraz wadze 930 kg, model Abarth 500 Assetto Corse potwierdza swoją szybkość i stabilność, pokonując w znakomitym stylu około jednokilometrowy odcinek zbudowany na boisku stadionu. Na imprezie obecny był Nicola Gullino, szef programów sportowych Abartha, który zbierał opinie kierowców:

“Z ogromną przyjemnością przyglądałem się występom tylu znakomitych kierowców prowadzących naszego małego Abartha. Auto „przetrwało” weekend bez żadnych problemów, pomimo, że przez dwa dni tak wielu mistrzów „wyciskało” z niego, ile się dało”.

To była znakomita jazda testowa przed sezonem 2009, kiedy to Skorpion wystąpi w trzech pucharach jednomarkowych.

Źródło: Fiat