Abarth Grande Punto S2000 zwycięża na Maderze

Abarth Grande Punto S2000 zwycięża na Maderze05.08.2009
Abarth Grande Punto S2000, za sterami którego zasiadł Giandomenico Basso z pilotem Mitia Dotta, wygrał Rally Vinho da Madeira, siódmą rundę Intercontinental Rally Challenge. Załoga Abartha pokonała Portugalczyków Bruno Magalhães ...

..i Alexandre Camacho w Peugeotach 207 S2000. Kierowca Abartha wygrał 10 "oesów" i od początku rajdu utrzymywał się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Basso w pełni wykorzystał potencjał Abartha Grande Punto S2000 na wymagających i krętych drogach portugalskiej wyspy na Atlantyku.

Dzięki zwycięstwu na Maderze kierowca Abartha umocnił się na pozycji lidera w Rajdowych Mistrzostwach Europy (ERC), jednocześnie utrzymując szanse na zapewnienie sobie tytułu mistrzowskiego w Intercontinental Rally Challenge. Następna runda IRC odbędzie się 21 sierpnia w Republice Czeskiej, podczas Barum Rally Zlin.

Udany start w Rajdzie Finalndii zaliczył inny zespół fabryczny Abartha, Anton Alen z pilotem Timo Alanne. Fiński duet ukończył rajd na drugim miejscu w klasyfikacji N4 i na dwunastym w klasyfikacji generalnej rajdu. Kimi Räikkönen z pilotem Kaj Lindström nie ukończyli rajdu z powodu wypadnięcia z trasy.

Do momentu opuszczenia trasy rajdu Kimi zajmował wysokie piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.