Pierwsza łódź Powershore marki Abarth

Pierwsza łódź Powershore marki Abarth28.09.2009
Abarth wkracza w świat sportów motorowodnych dzięki swojej pierwszej łodzi Powershore, którą marka sygnuje własnym niepowtarzalnym stylem i osiągami. Sławna marka zajmująca się modyfikacją samochodów, przekształciła ponętną Sacs Strider 12S ...

...w Powershore Abarth SP (Prototyp Sportowy), łódź sportową typu RIB inspirowaną światem wyścigów motorowodnych.

Łódź, napędzana jest trzema silnikami zaburtowymi typu Yamaha V8 o mocy 350 koni mechanicznych każdy, stworzonymi specjalnie dla tego modelu, charakteryzuje się przyprawiającym o dreszcze osiągami, by na wodzie móc dostarczać emocji porównywalnych z tymi odczuwalnymi na drodze w samochodzie sportowym lub na motocyklu.

Pierwsza łódź Powershore marki Abarth 1 Christian Grande, autor oryginalnego projektu “Strider 12S”, opracował tę nową „agresywną” wersją we współpracy z Centro Stile Fiat Group Automobiles. Specjalna grafika Powershore łączy w sobie czyste elementy stylu wyścigowego, które wzbogacają łódź z każdej ze stron - począwszy od pokładu, poprzez wnętrze, fotele sterników, a skończywszy na panelu sterowania deski rozdzielczej.

W swojej działalności Abarth jeszcze raz spotyka i wykorzystuje na swej drodze potencjał i niezawodność silników Yamaha, co miało już miejsce w koncepcyjnym motocyklu Yamaha FZ1 Abarth Assetto Corse.

Powershore Abarth SP jest wyrazem luksusu i ekskluzywności, a jednocześnie osiągów i potencjału, którymi dzięki stabilności i komorom wypornościowym, można dosłownie rozkoszować się w poczuciu maksymalnego bezpieczeństwa i łatwości prowadzenia.

Propozycja produktu w pełni przystosowanego fabrycznie, opracowanego w całości w duchu marki Abarth pozwoli miłośnikom sportów motorowodnych stać się posiadaczami jedynej w swoim rodzaju, bezkompromisowej łodzi.

Źródło: Abarth