Rossetti w Abarth zwycięża w Rally di Como

Rossetti w Abarth zwycięża w Rally di Como28.10.2009
Załoga Abartha Grande Punto S2000: Luca Rossetti i Mateo Chiarcossi zwyciężyła w 28. Rajdzie Como, ostatniej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Włoch. Zwycięstwo w tym rajdzie pozwoliło kierowcy Abartha zrównać się ...

...w klasyfikacji generalnej mistrzostw z Paolo Andreucci (Peugeot). Obydwaj kierowcy wygrali w sezonie po trzy rajdy - Rossetti zwyciężył w rajdach: Targa Florio, San Remo i Como - niemniej większa liczba zajętych drugich miejsc dała tytuł mistrzowski Andreucciemu.

Rossetti w Abarth zwycięża w Rally di Como 1 Na mecie rajdu, szef zespołu rajdowego Abartha, Nicola Gullino, tak skomentował sezon: „Tegoroczne Rajdowe Mistrzostwa Włoch były jednymi z najtrudniejszych w historii. Chciałbym podziękować naszym partnerom oraz członkom zespołu za poświęcenie i ciężką pracę podczas całego sezonu. Dzięki temu nasz samochód był konkurencyjny na wszystkich nawierzchniach i z rajdu na rajd notowaliśmy postęp. Przez wszystkie osiem eliminacji mistrzostw walczyliśmy na sto procent a nasze zaangażowanie potwierdziły dwa ostatnie rajdy sezonu, w których zwyciężał nasz kierowca”.

Podczas Rajdu Como Rossetti doskonale wykorzystał zwinność Abartha Grande Punto S2000, utrzymywał maksymalne tempo podczas drugiej pętli rajdu, co zaowocowało wygraniem pięciu z siedmiu odcinków specjalnych. Kierowca Abartha kończył pierwszą pętlę rajdu na trzecim miejscu, ale na przedostatnim odcinku specjalnym wyprzedził Renato Travaglia (Peugeot), który ukończył rajd na drugim miejscu.

Toskańczyk Emanuele Dati, który prywatnie zgłosił swojego Abartha Grande Punto S2000 zakończył sezon jako zwycięzca wśród kierowców prywatnych i na dobrym ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu.