Abarth na Salonie Samochodowym w Bolonii 2011

Abarth na Salonie Samochodowym w Bolonii 201106.12.2011
Abarth występuje na targach motoryzacyjnych w Bolonii (3-11.grudnia) z oryginalnym, spektakularnym stoiskiem, na którym prezentowane są cztery światowe prapremiery. Główną częścią prezentacji jest koncepcja droga Karlowi Abarth'owi...

...„Niedziela na torze, poniedziałek w biurze", propagowana przez tę markę, która stawia samochody drogowe przeznaczone do codziennego użytku obok samochodów wyścigowych na stworzonej w wyobraźni „drodze do osiągów".

Abarth na Salonie Samochodowym w Bolonii 2011 1Przecież to właśnie świat wyścigów jest źródłem technologii i wartości, które marka ta wykorzystuje następnie w produkcji samochodów drogowych.

Pierwszy na linii startu jest najnowszy Abarth 595. Jest on dostępny w dwóch wersjach - „turismo" i „competizione" i bazuje na historycznym modelu 595, który Karl Abarth zaprezentował w 1963 r. jako następcę Fiata 500. Abarth 595 jest symbolem powrotu do koncepcji personalizacji, która poprawia osiągi standardowej wersji samochodu, oferując w standardzie zwiększenie mocy silnika do 160 KM. Nowy Abarth 595 poszerza gamę produktów spod znaku Abartha 500 i jest dostępny z dwoma pakietami personalizacji: „turismo" i „competizione". Pierwszy z nich przeznaczony jest dla osób zwracających uwagę na trendy w modzie, którzy cenią sportowy charakter (bez popadania w przesadę). Drugi pakiet został stworzony z myślą o prawdziwych fanach tuningu, którzy uwielbiają doświadczać emocji sportowej jazdy na co dzień.

Obydwa prezentowane samochody poruszają się po platformie pokrytej specjalną żywicą, która przypomina drogę... idealną drogę dla tych, którzy w swoim codziennym życiu nie boją się stawiać czoła wyzwaniom, nieustannie poszukując „znakomitych osiągów podczas codziennej jazdy".

Abarth na Salonie Samochodowym w Bolonii 2011 2Poczynając od samochodów drogowych, punkt kulminacyjny stanowi najbardziej kompletny wyraz sportowego ducha marki Abartha.

Odwiedzającym bolońskie targi motoryzacyjne prezentowany jest nowy model 695 „Assetto Corse", nowy, mały, super-sportowy samochód, zaprojektowany z myślą o wyścigach na torach. W tym roku zadebiutuje on w monomarkowych pucharach. Parą dla tego nowego samochodu będzie model 500 „Assetto Corse", bardzo udana gwiazda torów wyścigowych na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Czwartym samochodem prezentowanym podczas targów w Bolonii jest nowy Abarth Punto Scorpione Limited Edition, przeznaczony dla każdego, kto uwielbia mierzyć się z wszelkiego rodzaju wyzwaniami w nieustannym poszukiwaniu prędkości i osiągów, zarówno na torze, jak i podczas szybkiej jazdy po drodze. W rzeczywistości Abarth prezentuje zimowy zestaw „Abarth Nitro" do nowej limitowanej serii. Obejmuje on między innymi deskę snowboardową ze znaczkiem „Nitro Powered by Abarth".

Abarth na Salonie Samochodowym w Bolonii 2011 3 Targi motoryzacyjne w Bolonii są idealną okazją do zaprezentowania harmonogramu sportowych imprez Abartha. Regulamin pucharów przyjęty również na ten rok sprawia, że koszt udziału w pucharze jest na tyle niski, że każdy może sobie na to pozwolić. Jest to konkretny przykład „demokratyzacji" wyścigów w prawdziwym duchu marki spod znaku skorpiona.

To praktyczne podejście jest potwierdzeniem wyścigowego ducha Abartha przy zastosowaniu tej samej filozofii, którą przez pięćdziesiąt lat kierowała się firma Abarth: zastosować doświadczenie zdobyte na torach wyścigowych w samochodach drogowych, w celu ułatwienia dostępu do świata wyścigów.

Źródło: Abarth