Nowe coupe od Abartha?

Nowe coupe od Abartha?27.12.2011
Przed świętami informowaliśmy o tym, że Alfa Romeo szykuje się do stworzenia produkcyjnej wersji modelu 4C i podaliśmy nawet kilka szczegółów technicznych dotyczących nowego modelu (artykuł na ten temat można ...

...znaleźć tutaj. Od momentu debiutu Alfy 4C na tegorocznej wystawie w Genewie mówiło się także, że Abarth planuje stworzenie własnej, sportowej wersji tego konceptu. Okazuje się jednak, że Abarth stworzy model lżejszy, tańszy i mniej wyrafinowany niż 4C.

Produkcyjna Alfa 4C ma zająć miejsce na tej samej półce cenowej, co Porsche Boxster czy Nissan 370Z. Nowe dzieło Abartha miałoby natomiast być pozycjonowane nieco niżej, prawdopodobnie na tym samym poziomie, co Mazda MX-5 lub Subaru BRZ/Toyota GT-86.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji oficjalnego wejścia na rynek nowego Fiata Pandy Serio Marchionne, dyrektor generalny Fiata potwierdził, że Abarth pracuje już nad nowym coupe, które nie będzie jednak bazować na tej samej platformie, co 4C

Najprawdopodobniej nowy Abarth zostanie wyposażony w napęd na tylną oś i jednostkę napędową o mocy od 200 do 250 KM mocy umieszczoną z przodu samochodu. Projektanci mają się skupić na maksymalnym obniżeniu masy pojazdu. Autoblog spekuluje także, że stylistycznie nowy model Abartha nawiązywałby do modelu Scorpione z 1968 roku.

Źródło: Abarth, Autoblog, Leftlanenews, opracowanie: BM