Dodge zapowiada siedem modeli specjalnych na rok 2023

Dodge zapowiada siedem modeli specjalnych na rok 202315.08.2022
Dodge Charger i Dodge Challenger w obecnej formie zbliżają się do końca, a marka Dodge korzysta z okazji, aby świętować w prawdziwym, ponadprzeciętnym stylu Dodge.

Linia Dodge 2023 będzie hołdem dla pary muscle carów w postaci siedmiu specjalnych modeli, powrotu kolorów nawiązujących do dziedzictwa marki, rozszerzenia modeli SRT Jailbreak, pamiątkowej tabliczki "Last Call" pod maską dla wszystkich pojazdów Charger i Challenger z 2023 roku oraz nowego, skoncentrowanego na kliencie procesu przydziału pojazdów.

Demon, Hellcat, Redeye, Scat Pack, Shaker, Jailbreak

Ikoniczne modele Dodge Charger i Challenger zapoczątkowały drugą złotą erę muscle carów, stale podnosząc magiczną liczbę osiągów - od 707konnego oryginalnego Hellcata do 840-konnego Challengera SRT Demona. Od momentu wprowadzenia na rynek współczesnego Chargera w 2005 roku, zakład montażowy w Brampton (Ontario, Kanada) zbudował 3 miliony pojazdów Dodge, co oznacza miliard koni mechanicznych.

Charger i Challenger odchodzą będąc na szczycie - Challenger zamknął rok 2021 jako muscle car nr 1 w USA - z popytem entuzjastów, który tylko nabierze rozpędu, gdy marka przedstawi linię modeli na rok modelowy 2023.

Dodge Charger Challenger 2023

"Świętujemy koniec pewnej epoki i początek nowej, jasnej, zelektryfikowanej przyszłości pozostając wierni naszej marce" - powiedział Tim Kuniskis, dyrektor naczelny marki Dodge - Stellantis.
"W Dodge nigdy nie odpuszczamy, a marka zaznaczy ostatnią odsłonę naszych ikonicznych modeli Charger i Challenger w ich obecnej formie w ten sam sposób, który doprowadził nas tutaj, z pasją zarówno do naszych produktów, jak i naszych entuzjastów, która napędza nas do tworzenia jak największej unikalności w społeczności muscle carów i na rynku".

Nowe modele uwzględniają dziedzictwo marki Dodge

Dodge odda hołd długiej i legendarnej historii Dodge Challengera i Dodge Chargera, wprowadzając siedem modeli inspirowanych dziedzictwem na rok modelowy 2023. Modele zostały zaprezentowane w M1 Concourse w Pontiac, Michigan, podczas pierwszego dnia trzydniowej imprezy Dodge Speed Week, podczas której ogłoszono i ujawniono aktualne produkty Dodge.

Szczegóły i konkretne informacje na temat sześciu pojazdów zostaną ujawnione jeszcze w tym roku. Nowe modele będą oferowane na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" u najlepiej sprzedających dealerów marki Dodge, a lista dealerów zostanie udostępniona na stronie DodgeGarage.com.

Siódmy i ostatni model Dodge z 2023 roku będzie ostatnim modelem tego typu i zostanie ujawniony na targach Specialty Equipment Market Association (SEMA) w Las Vegas w 2022 roku, zaplanowanych na 1-4 listopada 2022 roku.

Dodge Charger Challenger 2023

Paleta kolorów Heritage, emblematy pamiątkowe i edycja Jailbreak

Marka Dodge będzie również świętować swoją linię modelową na rok 2023, przywracając trzy ukochane kolory nadwozia z palety Heritage: B5 Blue, Plum Crazy Purple i Sublime Green.

Do oferty powróci również jeden popularny nowoczesny kolor - Destroyer Grey. Charger i Challenger będą oferować po 14 opcji kolorystycznych nadwozia w 2023 roku. Modele 2023 Charger i Challenger R/T będą również wyposażone w nowe oznaczenia "345" na błotnikach, nawiązujące do silnika HEMI o pojemności 345 cali sześciennych pod maską.

Wszystkie modele Dodge Charger i Challenger z 2023 roku będą również wyposażone w specjalną pamiątkową tabliczkę "Last Call" pod maską, dzięki czemu każdy Charger i Challenger z 2023 roku stanie się prawdziwym pojazdem kolekcjonerskim. Tabliczka "Last Call" wykonana ze szczotkowanego aluminium zawiera nazwę i sylwetkę pojazdu, a także napisy "Designed in Auburn Hills" i "Assembled in Brampton", które informują o pochodzeniu każdego pojazdu.

Marka rozszerza również zasięg swoich popularnych modeli SRT Jailbreak, które zostały wprowadzone na początku tego roku dla Chargera i Challengera SRT Hellcat Redeye Widebody, odblokowując ograniczenia w zamawianiu kombinacji kolorów i ekskluzywnej zawartości. W roku modelowym 2023 modele Jailbreak będą również dostępne dla 717-konnego Challengera i Chargera SRT Hellcat, zapewniając jeszcze większej liczbie właścicieli możliwość zbudowania własnego, jedynego w swoim rodzaju muscle cara.

Dodge Charger Challenger 2023

Seria Last Call czyli ostatni dzwonek

Dodge stosuje nowe podejście, aby Charger i Challenger trafiły w ręce entuzjastów. Cała seria modelowa 2023 Charger i Challenger zostanie przydzielona dealerom jednocześnie, co pomoże klientom łatwiej zidentyfikować i zabezpieczyć ich wymarzone samochody.

Dodge udostępni klientom przewodnik, który pozwoli im znaleźć wymarzonego Ładowcę lub Challengera na stronie DodgeGarage.com, która będzie zawierała informacje o wszystkich zapasach 2023 Chargerów i Challengerów w każdym z dealerów Dodge.

Informacje o zamówieniach i cenach modeli 2023 Dodge Charger i Challenger zostaną ogłoszone bliżej daty wprowadzenia do sprzedaży.


Źródło: Dodge/Stellantis