Viper - czerwony, wściekły i mocniejszy...

Viper - czerwony, wściekły i mocniejszy...29.12.2006
Dodge Viper SRT-10 w specyfikacji na rok 2008 zadebiutuje podczas zbliżającego się North American International Auto Show w Detroit. Ogromny silnik V-10 o pojemności 8.4-litra produkuje aż 600KM i 560 Nm momentu obrotowego ...

Dodatkowe 90KM (w porównaniu z poprzednią wersją) powinno wystarczyć na skrócenie czasów przyspieszeń o kilka dziesiątych sekundy.

Viper - czerwony, wściekły i mocniejszy... 1Według oficjalnych danych koncernu Dodge, Viper będzie rozpędzał się od 0 do 100 km/h poniżej czterech sekund. To doskonały wynik, jak na tak duże auto, w którym cała moc przenoszona jest na tylną oś.

Elementem wyróżniającym wersję na 2008 rok są nowe wloty powietrza na masce, które pomagają zachować odpowiednie właściwości termiczne silnika. Nowością jest również dwutarczowe sprzęgło, zastosowane zamiast sprzęgła jednotarczowego, dzięki któremu moc jest przenoszona na nawierzchnię jeszcze efektywniej.

Dodge Viper SRT-10 2008 wjedzie do salonów sprzedaży latem przyszłego roku. Samochód nadal budowany będzie w fabryce koncernu DaimlerChrysler w Conner Avenue w Detroit.

Źródło: Automotive News, informacja Moto Target