Dodge na Paris Motor Show 2006

Dodge na Paris Motor Show 200629.09.2006
Dodge zaprezentował w Paryżu jedno auto koncepcyjne i trzy modele produkcyjne, które wkrótce wejdą do sprzedaży w Europie i będą stanowiły trzon nowej strategii rozwoju koncernu ...

Dodge na Paris Motor Show 2006 1Najnowszą propozycją Dodge'a jest koncepcyjny Avenger, który swą śmiałą stylistyką przełamuje nudne trendy designerskie, panujące w segmencie D. Avenger skierowany jest do klientów ceniących sobie indywidualny styl, praktyczne rozwiązania oraz dobre osiągi połączone z niskim zużyciem paliwa.

Wśród zaprezentowanych modeli znalazł się również Dodge Caliber z 2-litrowym silnikiem Diesla oraz z 2-litrowym silnikiem benzynowym z systemem Continuously Variable Transaxle (CVT) drugiej generacji.

Dodge na Paris Motor Show 2006 2Najmocniejsza wersja Caliber SRT4 wyposażona jest w turbodoładowaną jednostkę o pojemności 2.4-litra, która produkuje 303 KM i 260 Nm momentu obrotowego, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w sześć sekund.

W segmencie SUV Dodge zaprezentował model Nitro o agresywnej stylistyce i dynamicznych osiągach, przeznaczony dla klientów szukających auta z “charakterem”. Pierwsze egzemplarze nowego SUV-a wyjadą z europejskich salonów sprzedaży wiosną 2007 roku.

Źródło: Dodge, informacja Moto Target