Caliber większego kalibru

Caliber większego kalibru01.09.2006
Niemiecki tuner Startech, należący do znanego wszystkim Brabusa przygotował zestaw podnoszący moc kompaktowego Dodge’a Calibra. Modyfikacja dotyczy modelu z silnikiem wysokoprężnym 2.0 TDI o mocy 140 KM ...

Moduł Startecha SD3, to mała kostka zmieniająca oprogramowanie silnika, która dzięki prostej instalacji plug&play może zostać zamontowana w każdym autoryzowanym serwisie Dodge/Chrysler w zaledwie pół godziny!

Caliber większego kalibru 1 Po montażu moc Calibra wzrasta ze 140, do 180 KM. Ważniejszy od liczby koni w codziennym użytkowaniu, maksymalny moment obrotowy Calibra wynosi po modyfikacjach Startecha 360 Nm (seria 310 Nm). Sprint do 100 km/h skrócono z 9.3, do 8,6 sekund, a prędkość maksymalna wzrosła do 210 km/h. Naturalnie poddany tuningowi Dodge Caliber 2.0 CRD spełnia normy emisji spalin Euro IV.

Moduł podnoszący moc Calibra nie jest jedyną propozycja niemieckiego tunera. Właściciele kompaktowego Dodge’a, mogą skorzystać z bogatej oferty akcesoriów obejmujących: sportowy tłumik z nierdzewnej stali, obniżone regulowane zawieszenie obniżające Dodgea o 30 mm i ogromne 19, bądź 20 calowe pięcioramienne aluminiowe obręcze kół z oponami 245/40 R19 lub 245/35 R20.

Caliber większego kalibru 2 Na szczęście Startech przygotował także kompletny tuning obejmujący siermiężnie wykonane wnętrze Calibry. Do wyboru tapicerki skórzane w niezliczonych kolorach, okleiny z prawdziwego aluminium lub karbonu, dywaniki z logo tunera i inne.

Cena tradycyjnie dla Startecha wysoka, ale w tym przypadku usprawiedliwia ją wysoka jakość zastosowanych komponentów i to, że montując je w aucie nie tracimy gwarancji producenta.

Źródło: Startech, informacja Moto Target