Kolejne zdjecia szpiegowskie nowego SUV Dodge

Kolejne zdjecia szpiegowskie nowego SUV Dodge26.07.2007
Dodge Crew – taką nazwę najprawdopodobniej otrzyma nowy model oznaczony dotychczas tajemniczym kodem JC49. Od pewnego czasu motoryzacyjne serwisy internetowe donoszą o planach poszerzenia oferty Dodge'a o kompaktowy pojazd typu crossover.

Auto o roboczym kodzie JC49 powstanie na płycie, z której korzysta już Dodge Avenger i Chrysler Sebring. Nazwa Crew nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona przez koncern Chrysler, do którego należy marka Dodge, wiadomo natomiast, że jego produkcją od grudnia 2007 roku zajmie się fabryka w Toluca (Meksyk).

Auto pojawi się na rynku na początku 2008 roku. Najprawdopodobniej powstanie również bliźniaczy model Chryslera. Taki Crossover na bazie Sebringa zastąpić ma nieco już wysłużonego PT Cruisera. Nowe auto koncernu będzie większe od obecnej Hondy CR-V, Hyundaia Santa Fe i Toyoty RAV4 – jego głównych konkurentów. Mocniejsze i lepiej wyposażone wersje mogłyby konkurować nawet z Nissanem Murano, czy Hondą Pilot.

Podstawowa wersja dysponować ma napędem na przednią oś. Napęd na cztery koła oferowany ma być za dopłatą. W wersji bazowej pod maską zobaczymy zapewne silnik 2,4 l, o mocy około 170 KM, najmocniejszym wariantem będzie 3,5-litrowe V6, montowane pod maską najnowszego Chryslera Sebring.

Tutaj znajdą Państwo zdjęcia szpiegowskie nowego SUVa Dodge'a.

Źródło: WCF, informacja Moto Target