Nowy Dodge Ram nadjedzie w 2009 roku

Nowy Dodge Ram nadjedzie w 2009 roku23.08.2007
Dodge Ram, jedna z największych i najmocniejszych amerykańskich półciężarówek ostatni lifting przeszła w 2006 roku. Oprócz delikatnych zmian w wyglądzie, dodano wtedy między innymi czterodrzwiową kabinę Mega Cab,...

...w której siedzenia tylnego rzędu mogą chować się płasko w podłogę, podobnie jak w Chryslerze Voyager Stow’n Go.

Nowa generacja Dodge'a Ram, która pojawi się u amerykańskich dilerów tej marki w 2008 roku będzie jeszcze większa, ale zarazem oszczędniejsza. Na zdjęciach szpiegowskich widać wersję Quad Cab i Mega Cab.

Potężny 345-konny silnik 5,7 litra HEMI V8 otrzyma więcej mocy i momentu obrotowego, spalając jednocześnie mniej paliwa. Pojawi się też 4,7 litrowy V8 flex-fuel, który może być napędzany dwoma rodzajami paliwa – benzyną i etanolem E85. Ten sam silnik znajdzie się w mniejszym modelu Dakota.

Chrysler pracuje również nad zupełnie nową generacja silników V6 o nazwie "Phoenix", wyposażonych w system MDS, który odłączając 3 cylindry przy wolniejszej jeździe wpływa znacznie na zmniejszenie zużycia paliwa. Pierwsze pojazdy koncernu wyposażone w ten napęd nie pojawią się jednak na rynku przed 2010 rokiem. W gamie jednostek napędowych nowego Rama znajdzie się też zapowiadany od dłuższego czasu potężny siedmiolitrowy diesel V8 produkcji Cummins’a.

Źródło: WCF, informacja Moto Target