Nowy Dodge Viper SRT-10 ACR

Nowy Dodge Viper SRT-10 ACR10.11.2007
Podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles Chrysler pokaże nową odsłonę modelu Dodge Viper SRT-10 ACR, który wejdzie do sprzedaży w USA w połowie 2008 roku. Już teraz producent ujawnił więcej szczegółów ...

Nowy Dodge Viper SRT-10 ACR 1...na temat auta oraz jego orientacyjną cenę.

Najnowszy Viper wyposażony będzie w 8,4-litrowy silnik SRT V10 o mocy 600 KM i maksymalnym momencie obrotowym 759 Nm. Od 0 do 100 km/h będzie przyspieszać w mniej niż 4 sekundy. Jednostka napędowa będzie współpracować z sześciobiegową skrzynią ręczną Tremec T56.

Dla poprawienia osiągów dzięki zmniejszonej wadze samochodu przygotowano także wersję o ok. 20 kg lżejszą od standardowej, dzięki usunięciu kilku elementów, m.in. systemu audio.

Nowy Dodge Viper SRT-10 ACR 2 Zawieszenie Vipera SRT-10 zostało oczywiście także przystosowane do „występów” na torach wyścigowych – zastosowano m.in. sportowe amortyzatory marki KW Suspension i belkę stabilizacyjną z przodu.

Stylistyka auta to klasyka pojazdów wyścigowych. Zastosowano elementy z włókna węglowego o kształtach poprawiających aerodynamikę samochodu. Viper SRT-10 może zostać polakierowany na jeden z pięciu kolorów: czerwony, czarny, fioletowy, jasnoniebieski metallic lub intensywny pomarańczowy.

Jak twierdzi Chrysler nowy Dodge Viper SRT-10 ACR będzie kosztować mniej niż 100 000 dolarów.

Źródło: Fot. Chrysler