Pierwsze oficjalne zdjęcia Dodge Challengera SRT8

Pierwsze oficjalne zdjęcia Dodge Challengera SRT808.12.2007
Zupełnie nowy Dodge Challenger SRT8 zostanie zaprezentowany publicznie 6 lutego 2008 roku podczas Chicago Motor Show. Ze względu na ogromne zainteresowanie, już 3 grudnia tego roku rozpoczęto przyjmowanie zapisów na model Challenger.

Pierwsze oficjalne zdjęcia Dodge Challengera SRT8 1Pierwsze wersje, które trafią do klientów będą oznaczone specjalnym numerem seryjnym, a pod ich maskami znajdą się silniki V8 HEMI o pojemności 6.1-litra.

W pierwszym dniu sprzedaży na listę oczekujących wpisało się aż 4300 klientów; w drugim dniu było ich już 6000, a - jak wynika ze wstępnego planu - koncern w pierwszym etapie zakłada wyprodukowanie jedynie 5000 sztuk samochodu. Lista chętnych z dnia na dzień powiększa się, z czego szczególnie zadowoleni są dealerzy Dodge'a.

Pierwsze oficjalne zdjęcia Dodge Challengera SRT8 2 Największym powodzeniem cieszą się modele w kolorze HEMI orange, jednak auto dostępne jest również z czarnym i srebrnym lakierem. Dodge Challenger SRT8 kosztuje w USA 37 995 dolarów, jednak ze względu na tak duży popyt dealerzy już myślą o podniesieniu ceny.

Niestety zdjęcia udostępnione przez Chryslera, prezentują nowego Dodge'a dość fragmentarycznie, ale za to można przyjrzeć się detalom.

Źródło: Chrysler, fot. Chrysler, informacja Moto Target