Pierwsze oficjalne zdjęcie tyłu Challengera 2008!

Pierwsze oficjalne zdjęcie tyłu Challengera 2008!05.02.2008
Do tej pory na oficjalnych zdjęciach Challengera 2008 widać było przód i profil auta. Oto pierwsze zdjęcie przedstawiające samochód z tyłu. W stosunku do wersji koncepcyjnej zmieniono nieznacznie światła, dodano nowy spoiler oraz mniejsze rury wydechowe.

Ze względu na ogromne zainteresowanie, już 3 grudnia ubiegłego roku rozpoczęto przyjmowanie zapisów na model Challenger.

Pierwsze oficjalne zdjęcie tyłu Challengera 2008! 1Pierwsze wersje, które trafią do klientów będą oznaczone specjalnym numerem seryjnym, a pod ich maskami znajdą się silniki V8 HEMI o pojemności 6.1-litra.

W pierwszym dniu sprzedaży na listę oczekujących wpisało się aż 4300 klientów; w drugim dniu było ich już 6000, a - jak wynika ze wstępnego planu - koncern w pierwszym etapie zakłada wyprodukowanie jedynie 5000 sztuk samochodu. Lista chętnych z dnia na dzień powiększa się, z czego szczególnie zadowoleni są dealerzy Dodge'a.

Największym powodzeniem cieszą się modele w kolorze HEMI orange, jednak auto dostępne jest również z czarnym i srebrnym lakierem. Dodge Challenger SRT8 kosztuje w USA 37 995 dolarów, jednak ze względu na tak duży popyt dealerzy już myślą o podniesieniu ceny.

Źródło: Carscoop, informacja Moto Target