Dodge Challenger SRT8 za ponad 228.000 dolarów!

Dodge Challenger SRT8 za ponad 228.000 dolarów!13.03.2008
Za 228.143,43 dolarów "poszedł" na internetowej aukcji eBay wystawiony przez firmę Dodge i Victory Junction Gang Camp samochód Dodge Challenger SRT8 2008 numer produkcyjny 43. Kwotę tą wylicytował Richard Martin z Delaplane (stan Virginia).

"Firma Chrysler LLC może być tylko dumna z faktu, iż jedyny Dodge Challenger SRT8 2008 w kolorze B5 Blue zdołał zarobić tyle pieniędzy na szczytne cele" - powiedział Mike Accavitti, dyrektor ds. marki Dodge oraz marketingu światowego SRT i Motorsports w Chrysler LLC – "Żywię ogromny szacunek dla tego, co robi Kyle i Pattie Petty wraz z drużyną Victory Junction Gang Camp, a my wszyscy w Dodge jesteśmy zaszczyceni, że dane nam jest pomagać w ich wspaniałej misji."

"To wielka sprawa, że Dodge Challenger numer 43 zdobył ponad 228.000 $ dla Victory Junction Gang Camp" – mówi Kayle Petty, założyciel i fundator tej organizacji – "Dodge okazał się być wspaniałym partnerem i jesteśmy niezmiernie wdzięczni, iż dzięki uzyskanym środkom tyle dzieci będzie mogło skorzystać z naszej działalności."

Dodge Challenger SRT8 2008 w serii limitowanej oznacza powrót ikony lat 1970 w postaci współczesnego "muscle coupe". Posiada silnik 6.1 HEMI® V-8 skojarzony z pięciostopniową przekładnią automatyczną, inspirowany wyczynem design wnętrza oraz nadwozie w stylu legendarnego Challengera sprzed ponad 30 lat. Poszczycić się może szeregiem najnowocześniejszych rozwiązań i technologii oraz genetyką SRT w duchu "race inspired, street legal" – jest więc w pełni homologowany do ruchu drogowego.

Dzieło firmowego teamu konstruktorów Chryslera, Dodge Challenger SRT8 2008 powstał w oparciu o pięć zasad obowiązujących każdy pojazd ze stajni SRT: agresywna, odpowiadająca markowemu image stylizacja nadwozia, wnętrze inspirowane sportami wyczynowymi, światowej klasy własności jezdne w całym zakresie dynamiki pojazdu, wyjątkowy zespół napędowy oraz modelowa skuteczność hamowania.

Wystawione przez Dodge na aukcjach trzy samochody Challenger SRT8 2008 o numerach produkcyjnych 1,2 i 43 – "zarobiły" ponad 800.000 $ z przeznaczeniem na cele dofinansowania trzech organizacji charytatywnych.

"To naprawdę wspaniałe, że entuzjazm ludzi dla nowego Challengera SRT8 2008 przekłada się także na skłonność do pomocy potrzebującym" – mówił dalej Mike Accavitti – "Nasi klienci najwyraźniej nie mogli się doczekać nowego Challengera, a ich entuzjazm może tylko wyjść na dobre tylu młodym, a liczącym na pomoc ludziom w całych Stanach Zjednoczonych."

Światowa premiera samochodu Dodge Challenger SRT8 2008 odbyła się 6 lutego 2008 toku na salonie samochodowym w Chicago, a w amerykańskich salonach sprzedaży pojazd ten będzie dostępny w maju bieżącego roku.

Victory Junction Gang Camp
Celem Victory Junction Gang Camp jest pomoc dzieciom poważnie lub przewlekle chorym poprzez stworzenie warunków do zabawy, radości i pogody ducha w połączeniu z dobrą opieką medyczną. Założycielem i fundatorem Victory Junction Gang Camp, na cześć ich zmarłego syna Adama – jest kierowca wyścigowy NASCAR Kyle Petty oraz jego małżonka Pattie.

Źródło: Dodge, informacja Moto Target