Dodge Challenger dla mas

Dodge Challenger dla mas21.03.2008
W Nowym Jorku zaprezentowano nowe odmiany Dodge'a Challengera. Teraz ten wskrzeszony po latach muscle-car dostępny będzie również w słabszych, a co za tym idzie również tańszych wersjach silnikowych.

Dodge Challenger dla mas 1Tańszych nie oznacza wcale mniej emocjonujący.

Dotychczas, aby stać się posiadaczem wspaniałego Challengera przede wszystkim należało się uzbroić się w cierpliwość. Jedyną dostępną odmianą był 425-konny wariant SRT8 z silnikiem 6,1 HEMI. Jednak wpłacenie zaliczki, albo nawet całej kwoty 39 990 dolarów nie gwarantowało otrzymania kluczyków i wyjechania z salonu. Pierwsi szczęśliwcy za jego kierownicą usiądą dopiero jesienią, kiedy rozpoczną sie pierwsze dostawy.

Dodge Challenger dla mas 2 Wtedy do klientów trafią również pozostałe odmiany Challengera, zaprezentowane wczoraj podczas New York Auto Show.

Gamę Challengera otwiera wersja SE z silnikiem 3,5 V6 o mocy 250 KM i maksymalnym momencie obrotowym 339 Nm. Stopień wyżej znajduje się Challenger RT z silnikiem V8 HEMI 5,7 litra. Ta wersja dysponuje mocą 375 KM i znacznym momentem obrotowym 548 Nm. Na rozpędzenie sie do 100 km/h Challenger RT potrzebuje mniej niż 6 sekund.

A teraz ceny. Podstawowa wersja SE kosztować ma zaledwie około 20 tysięcy dolarów. I jak tu nie kochać Challengera?

Źródło: Dodge, informacja Moto Target