Dodge Journey 2011

Dodge Journey 201122.10.2010
Za oceanem zadebiutował model Dodge Journey w odsłonie na 2011 rok. Journey to crossover średniej wielkości, który może przewieźć od pięciu do siedmiu osób i korzystać z napędu na obie osie. W nowym Dodge'u przeprojektowano ...

...zawieszenie i zmieniono jego geometrię, dodano nowe opony, zamontowano nowy silnik V6, zmodyfikowano układ kierowniczy i odświeżono wnętrze.

Dodge Journey 2011 1Zastosowano w nim także najnowszą wersję architektury elektronicznej grupy Chryslera o nazwie PowerNet oraz system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym Unconnect Touch z funkcją nawigacji i kontrolowania dwustrefowej klimatyzacji. System ten dostarcza także kierowcy użytecznych informacji, np. potrafi sprawdzić ceny paliwa.

Nowy silnik, 3,6-litrowy Pentastar V6 jest mocniejszy od poprzednika, oferując kierowcy 283 KM i 352 Nm maksymalnego momenty obrotowego. Współpracuje z przekładnią o sześciu biegach.

Z zewnątrz Journey zachował swoje czyste, agresywne i mocno zarysowane linie, odświeżono wygląd przodu i kratki atrapy chłodnicy, dodano większe oprawy świateł przeciwmgielnych i nowe, 19-calowe felgi.

Źródło: Dodge, opracowanie: BM