Dodge Avenger 2011

Dodge Avenger 201129.10.2010
W Stanach Zjednoczonych swoją premierę miała właśnie najnowsza odsłona Dodge'a Avengera w wariancie sedan. 2011 rok Avenger przywita faceliftingiem polegającym na kosmetycznych zmianach w wyglądzie nadwozia, konkretnych przeróbkach we wnętrzu,...

Dodge Avenger 2011 1... modyfikacji zawieszenia i dodaniu nowych jednostek napędowych. Model ostatnio nie radził sobie najlepiej w USA i jego sprzedaż spadała, dlatego też dość dziwnym wydaje się fakt, iż producent nie zdecydował się na konkretną modyfikację wyglądu zewnętrznego Avengera – w zasadzie trudno na pierwszy rzut oka zauważyć jakiekolwiek zmiany.

Natomiast wiele zdarzyło się pod karoserią. Zawieszenie zostało przeprojektowane i inaczej ustawione. Obniżono je, poszerzono rozstaw kół, zwiększono szybkość reakcji na ruchy kierownicą i jej precyzję.

Do standardowej 2,4-litrowej, 4- cylindrowej jednostki napędowej w 2011 roku dołączy nowy, 3,6-litrowy silnik Pentastar V6 o mocy 283 KM i maksymalnym momencie obrotowym 353 Nm.

Dodge Avenger 2011 2W nowym Avengerze będzie współpracować z 6-biegową przekładnią automatyczną.

Jak już wspominaliśmy, wnętrze najbardziej zmieniło się pod względem wyglądu. Zupełnie nowy jest zestaw wskaźników, nowa jest kierownica, a fotele zmodyfikowano. Wnętrze także wykończono zupełnie nowymi tkaninami w innych, niż dotychczas kolorach.

Avenger 2011 pojawi się w amerykańskich salonach Dodge’a pod koniec tego roku.

Źródło: Dodge, opracowanie: BM