Nowy Dodge Viper będzie przypominać nagą kobietę?

Nowy Dodge Viper będzie przypominać nagą kobietę?17.01.2011
W zeszłym tygodniu prezes i dyrektor generalny Dodge'a, Ralph Gilles wystąpił przed gronem dziennikarzy motoryzacyjnych podczas Automotive News World Congress w Detroit, a słowa, jakie padły z jego ust wzbudziły sporo zamieszania.

Pan prezes przyznał, że nowa wersja modelu Dodge Viper ma się pojawić na rynku w 2012 jako model na rok 2013 i nie będzie jednak wyposażona w silniki marki Fiata. Jeszcze w grudniu Gilles twierdził, że pod maskę nowego Vipera zawędrują niektóre technologie napędowe włoskiej marki.

Dodge już wcześniej zapowiadał, że wygląd nowego Vipera będzie się różnić od tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni. Teraz Gilles wyjawił, że wizualna strona modelu będzie przywodzić na myśl „nagą kobietę na plaży”. Nie mamy pojęcia, co pan prezes miał na myśli, ale wyrażamy nadzieję, że Viper nadal będzie pełnokrwistym pojazdem. Niestety nie możemy także przekonać się na własne oczy, jak inspiracja nagim kobiecym ciałem przekłada się na praktykę, ponieważ producent nie opublikował jeszcze żadnych oficjalnych zdjęć nowego modelu

Źródło: Dodge, opracowanie: BM