Oceny samochodów » Dodge » Caliber »

Oceń swoje auto
« Poprzednia   Następna »

Dodge Caliber 2,0 diesel

(2008-03-08 11:50:02 | autor: max)

 Identyfikacja modelu:
 Marka: Dodge
Średnia ocena ogólna

fffee

3.38
 Model: Caliber 2,0 diesel
 Rok produkcji: 2007
 Przebieg: 62000
 Właściciel: tak
 
 Szczegóły oceny modelu:

 silnik (kultura pracy, elastyczność)ocena: 4 
 komentarz:
"dodałem chip na ok170kM i jest nieco lepiej. tak czy inaczej silnik jest głośny"
 skrzynia biegówocena: 5 
 komentarz:
"bez problemów"
 układ jezdnyocena: 4 
 komentarz:
"poszerzyłem rozstaw kół o 4cm i jest zdecydowanie lepiej w zakrętach, niestety to jest amerykaniec i lubi długie proste. Na zakretach (szybkich) lubi się mocno przechylić co może być b.niebezpieczne"
 układ hamulcowyocena: 3 
 komentarz:
"daję przeciętnie bo aby zrobić pedał decha- stop to dużo wysiłku, chyba cienka pompa wspomagania. Tarcze z przodu do wymiany po ok10tys km - pokrzywiły się"
 widocznośćocena: 4 
 komentarz:
"przyzwyczaiłem się, nawet fajnie bo wrażenie jazdy w czołgu (pozorne bezpieczeństwo)"
 jakość wykończeniaocena: 3 
 komentarz:
"za twarde jak to plastiki, obłożyłem zwłaszcza pod łokciami i już "nie szczypie". szybko się czyści. przy przewożeniu dużych elementów szybko sie niszczy plastik - powstają rysy i inne znaki"
 ergonomiaocena: 3 
 komentarz:
"na długiej trasie męczy pozycja za kierownicą a może bardziej same fotele, są jakieś inne - porównanie do Peugeot 307, Megane, Civic (nowy) Mondeo - najgorsze - subiektywnie"
 wentylacja i ogrzewanieocena: 2 
 komentarz:
"szybko parują przednie szyby jak jest wilgotno na dworze i trzeba się wspomagać irchą - irytujące. ogrzewanie na plus - szybkie"
 przestrzeń dla kierowcy i pasażerówocena: 3 
 komentarz:
"mimo dużego zewnętrznego wyglądu w srodku mało miejsca (mam 190cm), z tyłu w miarę komfort dla nie wyzszych niż 165cm. Bardzo mały bagażnik - nie na długie wyjazdy"
 wyciszenie, akustyka wnętrzaocena: 1 
 komentarz:
"MASAKRA wyciszyłem w firmie audio i dalej prawie to samo - dużo przenosi na budę silnik hałasu. chyba jeszcze trzeba poprawić poduszki pod silnikiem i przegrode. Aczkolwiek słysząłem że konstrukcja jest specjalnie taka bo auto dla młodych lansiarzy."
 ekonomia (zużycie paliwa, koszty utrzymania)ocena: 4 
 komentarz:
"poza tarczami ham.bezproblemowo. Przeglądy - średnia cena z serwisów. Spalanie przy ciężkim bucie na mieście 8-9,5, autostrada 12-13l przy 180-200/h"
 niezawodnośćocena: 4 
 komentarz:
"przy temp -12 stopni ciężko odpala - ma wyraźne problemy które były niepokojące. Nie wiem gdzie to zamieścić - lakier (czarny) jest bardzo miękki - podatny nawet na lekkie zarysowania"
 stosunek ceny do jakościocena: 4 
 komentarz:
"dobry stosunek , aczkolwiek teraz dodałbym jeszcze z 10-15 tys i kupił coś lepszego -typu Mondeo, Laguna"
 
 Podsumowanie:
"największym PLUSEM jest niewątpliwie wygląd - nie da się zgubić auta na parkingu pod marketem w zalewie wielu Octawii lub Golfów, plusem też jest fabryczny system nagłosnienia - specjaliści stwierdzili, że polepszenie jakości musiałoby się wiązać z wydaniem niepotrzebnie dużych pieniędzy - mam opcję z subem i głośnikami w klapie - zabawka NIE POLECAM silników benzynowych - są mało elastyczne - jeździłem sporo km i mam porównannie"
« Poprzednia   Następna »

Oceny samochodów » Dodge » Caliber »