Zapytanie o ocynk

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich ujeżdżaczy Peugeotów.
Mam pytanie następujące: w jakim stopniu karoseria 406-szóstki jest podatna na korozję , a może ma ocynk?
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Leszek
  
 
Nie wiem czy nie palne glupoty ale to chyba zalezy od rocznika czy jest juz cynkowana czy nie. Moj 309 jest cynkowany (1991 rok) i prawie nie tyka go korozja

[ wiadomość edytowana przez: adasco dnia 2006-01-24 23:02:52 ]
  
 
ma.
nie rdziewieje niemal wcale.
  
 
ta 405 tez ma ocynk... a ja juz widze zazólcenia na rancie tylnego błotnika...a co bedzie po zimie?? hmmmm....
  
 
Tak sobie główkuję, że jeżeli 405-tka miała ocynkowane nadwozie, to jego następca, czyli 406-tka powinna go mieć tym bardziej no nie?
Ten model bardzo mi się podoba, ale czynnik decydujący o kupnie to właśnie podatność na rudą(nie posiadam garażu), bo sprawy mechaniczne to nie jest aż taki problem. A propos jak z awaryjnością 406-tki i jaki najlepszy motor do gazu ?(diesel odpada)
pozdr.
leszek
  
 
Arsen, mow co chcesz, ale masz albo auto bite, albo jakies pechowe.
405 nie bite nie rdzewieje i koniec.
bardzo sie staralem znalezc na moim jakas rdze przy zakupie - i nic....
jedyna rdza - to na wydechu.
co do awaryjnosci 406 - jak zawieszenie utrzymasz w normie, to wlasciwie sie nie psuje.
slyszalem tez skargi na elektryke szyb, licznikow i dmuchawy.silnik? chyba 2,0
  
 
Cytat:
2006-01-25 14:28:36, adasco pisze:
Arsen, mow co chcesz, ale masz albo auto bite, albo jakies pechowe.

bite było w prawe tylne drzwi ale nalot jest z lewej strony a tak btw to poprostu zaniedbane wiesniak nim mjezdził to nie dbał zreszta tak jak patrzyłem to nie bardzo miał pojecie o samochodach:| i w stodole go trzymał:|